ykleniyor

Twitter Ücretli Oluyor

Twitter’ın reklam gelirleri düşüyor

Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya maruz kalan Twitter toparlama aşamasında.

Siber saldırı hakkındaki yazımızı okumak için linke tıklayınız : https://www.fibermedya.com.tr/twitter39a-siber-saldiri.html

 

Öte yandan Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey yaptığı bir açıklamada Twitter’a ücretli abonelik sistemi getireceklerini beyan etti. Piyasaya sürüldüğü günden bu yana ücretsiz olan Twitter’ın nasıl bir abonelik düşündüğü merak konusu. Jack Dorsey kullanıcıların meraklarını gidermek yerine aboneliğin neleri kapsadığı bilgisini vermemeyi tercih etti. 2020’nin sonuna doğru bu aboneliği test edeceklerini kullanıcılara duyurdu.

Twitter artık instagram veya facebook gibi platformlar kadar gelir elde edemiyor. Reklam gelirleri düşüş yaşadığı için Twitter çareyi kullanıcılarında buluyor. Instagram ve facebook gelirlerinin %98.5 ini sponsorlar tarafından verilen reklamlar sayesinde sağlıyor. Milyonlarca şirket ürünlerini ve şirketlerini tanıtmak için bu yolu seçiyor ve reklama harcadıkları paranın katlarca fazlasını elde ediyorlar.

Bir sosyal medyanın elde edeceği gelirini reklamlardan değil de kullanıcılarından elde etmesi pek alışılmış bir durum değil. Bu ücretlendirme kullanıcıların twitter uygulamasını kullanmayı bırakmalarına yol açabilir.

 

Yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde yaşanan siber saldırıya da değinen Dorsey ‘’ Bu olaydan dolayı kendimizi berbat hissediyoruz. Güvenlik sürekli ilerleyen bir alan. Sistemlerimizi güvenli kılmak konusunda elimizden geleni yapacağız ve resmi makamlar ile işbirliğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!