ykleniyor

Mobil Uygulama (ANDROİD & İOS)

Mobil uygulamalar ara yüzü artık tüm web sitelerinin barındırması gereken bir özellik olmaktadır. Çünkü akıllı telefonlar olağanüstü bir şekilde yaygınlaşmış ve gün geçtikçe de çok daha fazla kullanılmaktadır. Bundan dolayı internet kullanımı mobil cihazlar üzerinden çok daha fazla olmaktadır. Artık yediden yetmişe hem birçok yaş grubunda hem de tüm mesleklerde tüm sektörlerde internet kullanımı ve akıllı telefon kullanımı önüne geçilemez bir hal almıştır. Bu büyüyen kitle de tüm sektör ve markaların hizmet ve ürünlerini tanıtması ayrıca da satışlarını arttırması çabaları artık yoğunlukla internet üzerinden yapılmaktadır. Büyük bir çoğunluk internet kullanımını artık mobil cihazlardan gerçekleştirmektedir. Böylece de tüm web sitelerin mobil uygulama oluşturması zorunlu hale gelmiştir. Bundan dolayı mobil uygulamalar için belli bir bütçe, emek harcamaları gerekmektedir.

Mobil uygulamalar oluşturulurken de belli bir rekabet gücü ortaya çıkmıştır ve bu rekabetin bir tarafını İOS bir tarafını da Android almıştır. Mobil uygulaması yaparken hangisini tercih edeceğiniz konusunda düşünebilirsiniz. Ancak siz herkese hitap etmek zorunda olduğunuz için ikisine de uyumlu olan bir mobil uygulama yapmanız çok daha faydalı olacaktır. Mobil cihaz kullanımı her geçen gün artarken Mobil uygulama android ve ios kullanımı da doğru orantılı olarak her geçen gün artış göstermektedir.

Mobil cihaz kullanıcıları en çok kullandıkları web sitelerinin platformların uygulamalarını mobil cihazlarına indirerek çok daha kolay ulaşım sağlamayı tercih ederler. Özellikle bankacılık işlemleri, iş arama, kitap okuma vb. birçok uygulama ile mobil cihazlarını donatmaktadırlar. Mobil cihazlara olan ilgi kadar mobil uygulamalara da ilgi duymaktadırlar. Bu nedenle mobil uygulamalar büyük önem arz etmektedir.

Mobil uygulamalar yapmak bu konu ile ilgili çeşitli bilgi ve deneyime sahip olmayı gerektirir. Bu nedenle web sitesi sahipleri mobil uygulama yapma işini kendileri yapmakta güçlük çeker hatta büyük ihtimalle yapamazlar. Bunun için kodlama, yazılım gibi çeşitli bilgiye sahip olmak gerekir. Ancak bu bilgilere sahip olmayan web sitesi sahipleri bu ihtiyaçları için bu işin uzmanlarından yardım alabilirler. Bu konuda yardım alabilmek için belli bir bütçe ayırmaları gerekmektedir. Bu nedenle mobil uygulamalar web sitesinin daha çok kişi tarafından kullanılabilirliği ve daha büyük başarılar elde etmesi için gerekli bir bütçe vardır. Mobil uygulama çalışmalarının faydası ve getirisi akıllı telefon ve tabletlerin kullanım yoğunluğu düşünüldüğünde bu konuya ayırılacak olan bütçenin çok doğru bir yatırım olarak düşünülmesi de muhtemeldir.

Mobil uygulamaların çok zengin bir içeriğe ve kaliteli bir tasarıma sahip olması kullanıcıyı memnun etmesi de oldukça önemlidir. Çünkü kullanıcılar genellikle birçok işlemini uygulamalar üzerinden gerçekleştirmektedir ve uygulama kullanırlığı ne kadar güzel olursa kullanıcı da o kadar süre vakit geçirmekten ve kullanmaktan keyif alacaktır. Ayrıca bu kullanıcıyı kazandıktan sonra çok fazla çaba sarf etmeniz gerekmeyecek ve yeni kitleler için emek vereceksiniz. Bu nedenle mobil uygulamaların çok daha profesyonel kişiler tarafından yapılması uygulamanızın çok daha faydalı olmasını sağlamaktadır. Mobil uygulama yaparken çalışacağınız kişilerin bu konuda deneyimli ve uzman olmaları size çok büyük katkılar yapacak ve uygulamanızın kullanımı açısından çok daha faydalı olacaktır

Mobil Uygulamalar Android ve ios farkı nedir?

Android Linux, ios ise Unix tabanlı uygulamalardır. Android Google play store içerisinde ios uygulamalar ise apple store içerisinde satılmaktadır. Ancak ikisi arasında sistematiklik açıklık kıyaslanırsa android biraz öne çıkarken güvenlik ve savunma mekanizması açısından ise ios öne çıkmaktadır 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!