ykleniyor

YouTube Reklamları

Youtube Dünya üzerinde milyonlarca kişinin video izlemek ve paylaşmak üzere kullandığı bir web sitedir. Bu web sitesi dünya üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Birçok video kategorisine bu siteden ulaşılabilmektedir. Özellikle müzik sektörünün çok etkin bir şekilde kullandığı platformdur. Youtube birçok videonun aynı zamanda Dünya çapında ya da ülke çapında popüler olması konusunda da önemli rol oynamaktadır. Bu kadar etkili ve çok kullanılan bir sitenin reklam alması ve kendini tanıtmak isteyen şirket, firma ya da markalara olanak tanıması oldukça mantıklıdır. Bu şekilde reklam yapmak isteyen ve müşterilerinin karşısına en çok kullandığı alanlarda çıkmak isteyenler için youtube en doğru adreslerden bir tanesidir. Son yıllarda çok yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmış olan youtube reklamları üzerinden birçok kişi ürün ya da hizmetini tanıtma yoluna gitmektedir. Bu youtube reklamların TrueView video şeklindeki reklam seçeneğidir. Bir de görüntülü reklam seçeneği ile de reklam verilebilmektedir.


Youtube reklam avantajı

Youtube reklamları youtube kullanıcılarının her hangi bir video izlerken video başında ve ortalarında kısa bir süre karşılarına çıkar ve izleyici reklamın en az 30 saniyesini izlenmek zorunda kalır. Bu şekilde video izleyicileri reklamın bir kısmını izlemek zorunda kalır. Reklamın devamını izlemeyi tercih eden biri olduğunda ise reklam veren kişi bu tam izlenen reklam başına ödeme yapar. Bu durum reklamınızın daha çok göze çarpmasına neden olmaktadır. Yani istenilen kitleye çok daha kolay ulaşılabilmektedir.

Youtube görüntülü reklam nasıl verilir?

  1. Google Adwords hesabı alma: Youtube reklamı verebilmek için ilk olarak Google Adwords hesabı açmanız gerekmektedir. Adwords hesabı da ilk olarak gmail hesabına sahip olmanız ile mümkün olabilmektedir. Gmail hesabı alıp Adwords sistemine kayıt olabilirsiniz.

  2. Kampanyalar seçmesine giriş yapın: Adwords hesabına giriş yaptıktan sonra kampanyalar seçmesine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu aşama Google reklam verme işlemi ile benzemektedir. Ancak bundan sonraki adımlarda görüntülü reklam üzerinden ilerlenecektir.

  3. Görüntülü reklam ağı: Kampanyalar bölümünden sonra görüntülü reklam ağı seçeneğini tıklamanız gerekiyor. Youtube reklamları görüntülü yani video şeklinde olduğu için bunu seçmeden ilerleyerek işlem yapıyoruz. “Görüntülü reklam ağı” bölümüne tıkladıktan sonra “Yerleşimler” sekmesine girin. Bu sekmeden de sol üst köşede bulunan “Hedefleme” bölümüne tıklayın.

  4. Reklam grubu seçimi: Bundan sonra “reklam grubu” seçiminizi yapın. Yaptıktan sonra hedefleme ekle diye bir menü açılacaktır ve buradan da yerleşimler seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

  5. Metin kutusu: Karşınıza çıkan metin kutusuna youtube.com yazmanız gerekiyor. Daha sonra ara butonuna tıklayın. Bunula birlikte çift oku seçeneğini de seçin.

  6. Kaydet: Son olarak youtube reklamı verme adımında kapat seçeneğine daha sonra kaydet seçeneğine tıklayın.


Youtube TruView video reklamı


  1. Kendinizi tanıtın: Youtube'da video reklam vererek daha etkili ve akılda kalıcı bir yöntem kullanmış olacaksınız. Bu reklam uygulamasında ilk olarak kendinizi tanıtın. Ürününüz ve fırsatlarınız ile ilgili bilgiler vererek video reklam izleyicilerini cezbetmeye çalışın.

  2. Kendi kitlenizi hedefleyin: Mesela erkek tıraş losyonu pazarlıyor iseniz bu reklamı kadınların izlemesi size çok büyük bir avantaj sağlamayacaktır. Bundan dolayı hedef kitlenizi belirleyerek onlara reklam videonuzu sunun.

  1. Youtube video reklam oluşturun: Youtube sitesi üzerinden video reklam verme işleminizi hemen gerçekleştirin.

  1. Analiz edin: Youtube video reklam verdikten sonra reklamınızın ne kadar görüntülendiğini ve birçok ayrıntısını Adwords hesabınıza girerek kontrol ederek analizler yapın.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!