ykleniyor

Yandex Reklamları

Yandex Türkiye’de ilk 5sıralamasında yerini alabilen önemli bir arama motoru olmuştur.Gün geçtikçe çok daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Yandex reklamları da bu nedenle milyonlarca kullanıcısı olan Yandex ile milyonlara ulaşabilmektedir. Rekabet durumuGoogle ile kıyaslandığında daha az olan Yandex reklamları çok daha avantajlı görünmektedir. Yandex Google’dan sonra en çok kabul görmüş ve sevilmiş olan arama motorlarından birisidir. Bu nedenle Yandex reklamları çok sayıda kişiye ulaşmanız için önemli bir adımdır.

Yandex reklamları Google Adwords reklamlarının karşısına çok güçlü bir şekilde rakip olarak çıkmıştır. Arama çubuğuna herhangi bir anahtar kelime yazıldığında sağ köşede ve üstte ilgili reklamlar çıkmaktadır. Yandex Direct reklam verme adımları Google reklam verme adımları ile neredeyse aynıdır. Öncelikle Yandex Direct'e reklam vermek için Yandex üzerinden bir hesaba sahip olmanız gerekmektedir. Yandex hesabı aldıktan sonra https://direct.yandex.com.tr/sayfasına girerek hemen başlayın seçeneğine tıklayarak Yandex reklamları için reklam verme işlemine başlayabilirsiniz.

Hemen başlayın seçeneğine tıkladıktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Yandex reklamları oluştururken hedef kitlenizi belirleyerek, bütçenizi kontrol ederek bu işlemi sonlandırabilirsiniz. Aynı zamanda Yandex reklam verdikten sonra reklamınızın kaç kişi tarafından ziyaret edildiğini kontrol edebilir ve hedef kitle ayarlarını değiştirebilirsiniz.Tüm işlemlerden sonra dört dörtlük bir reklam ile müşterilerinizin karşısına çıkabilirsiniz.

Yandex reklam nasıl yayınlanır sorusunu ayrıntılı şekilde belirtecek olursak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kampanya oluşturma(reklam metni, bağlantı iletişim bilgileri, anahtar sözcük oluşturma)

  • Ücretlendirme için tıklama başına ücret oluşturma

  • Başka reklamlar ekleme

  • Bütçe planlanması ve düzenlenmesi

  • Siparişi faturalandırma

Bu adımları tamamlandıktan sonra editörler Yandex reklamınızı kontrol edecektir. Kontrolden onay alınca reklamınız Yandex kullanıcılarınhizmetine sunulacaktır.

Yandex Bilgilendirme Sistemi

Yandex reklam bütçesini kontroledebilmeniz için sizi sms ile bilgilendirerek kredinizin durumuile ilgili size bilgi vermektedir. Ancak Yandex üzerinden başkareklamlar vermek için tekrar yeni bir Yandex hesabı oluşturmanızgerekmektedir. Bu şekilde tekrar tekrar reklam verebilirsiniz. Bu e-postaadresiniz kampanyanız, siparişleriniz ile ilgili bilgileringönderimi için kullanılacaktır.

Yandex reklam maliyeti ne kadardır?

Yandex reklam ücretleri diğer çevrimiçi reklamlar gibi oldukça uygundur. Yandex'e reklam oluştururken fiyat teklifi bölümünde seçiminizi manuel olarak oluşturmayı seçmeniz gerekmektedir. Bu bölümde tıklama başına ücretlendirmeye yönlendirilmiş olursunuz. Ancak Yandex fiyat belirlemesi biraz daha farklılık göstermektedir. Ücretlendirmeyi etkileyen faktörler

  • Anahtar sözcük ya da sözcük öbeği

  • Reklamınızın arama sayfasının hangi bölümünde kaçıncı sırada gösterileceği( hangi pozisyonda gösterileceği)

  • Anahtar kelimelerin rekabet gücü

Yandex reklamverirken olabilecek en düşük fiyat 0.01₺ iken en yüksek fiyatise 150₺’dir. Sistemde 17₺ geçildiğinde yüksek bir fiyatolduğu ile ilgili sizi uyarır. Ayrıca herhangi bir bölüm de birhata olduğunda yine kırmızıya dönerek hata olduğunu bildirir vehata düzeltildikten sonra kaydetmeye izin verir.

Yandex reklamınızıbelirttiğiniz ücret bitene kadar yayınlar ve daha sonra yayındankaldırır. Böylece reklam verenleri çok büyük ödemelerden vebütçesini aşmaktan korumuş olur. Görüldüğü gibi YandexReklam Maliyetleri oldukça düşük maliyetli olarak işlemyapmanıza izin vermektir.

Yandex Ödeme Yöntemleri

Yandex reklam yayınlamasının sonaşaması olan Yandex ödeme sistemi Tüzel ve Gerçek kişiler içindeğişiklik göstermektedir. Tüzel kişiler; banka havalesi ve yabanka kartı ile Gerçek kişiler ise banka havalesi, banka kartı yada bankadan nakit olarak ödeme yapabilirler. Ödeme yapıldıktan belli bir süre sonra ödeme durumu sistemde görülmeyebaşlancaktır.  

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!