ykleniyor

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp nedir?

WhatsApp Messenger 10 yıl önce akıllı telefonlar için geliştirilen 100% ücretsiz mesajlaşma ve arama uygulamasıdır.

Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama kullanıcılar arasında ücretsiz fotoğraf, video, belge, konum, sesli ve yazılı mesaj gönderimini anlık sağlar.

Uygulama internet bağlantısı aracılığı ile kullanıcıları birbirlerine bağlar. 2020 yılında WhatsApp kullanıcılarının sayısı 2 milyarı geçti, bu durumda her 4 kişiden 1’i whatsApp kullanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda en çok indirilen uygulama oldu. WhatsApp şüphesiz dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından biri. WhatsApp kullanabilmeniz için mesajlaşacak arkadaşınızın da WhatsApp kullanması gerekiyor.

Dünyanın neresinde olursanız olun internet bağlantınızın olduğu her yerden sevdiklerinizle mesajlaşmak, çektiğiniz fotoğrafları veya videoları gönderebilmek varken neden yapmayasınız?


WhatsApp Web nedir?

WhatsApp özelliklerine bir yenisini ekledi ve 2016 yılında tarayıcı üzerinden erişim sağladı. WhatsApp Web sürümüne Safari, Chrome, Opera ve Firefox  tarayıcıları üzerinden erişebilirsiniz.

                                                                    

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp web’e erişmek çok basit bir işlem gerektirir. İlk olarak bilgisayarınızda bir tarayıcı sekmesi açıp tarayıcı adresine web.whatsapp.com yazarak WhatsApp Web’e yönlendiriliyorsunuz ve sayfanın sağında karşınıza bir adet QR kod çıkıyor, ardından telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına giriyorsunuz ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya dokunup açılan menüde WhatsApp web’i seçiyorsunuz.

Kameranız otomatik olarak açılır ve  QR kodu okutmak için kameranızı ekrana yaklaştırmanız gerekir ve tarayıcı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Web üzerinden telefonda yaptığınız bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

WhatsApp‘ı bilgisayardan kullanmaya devam etmek için telefonunuzun internete bağlı olması şart, aksi halde mesaj gönderip alamıyorsunuz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!