ykleniyor

Whatsapp Reklam Dönemi Başlıyor

Whatsapp Reklamları Yayına Girmeye Hazır!

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan Whatsapp bilindiği gibi ücretsiz bir şekilde hizmet veriyordu. Hala ücretsiz olacak olan Whatsapp reklam gösterimi yaparak gelir elde etmeye başlayacak. Bu durum kullanıcı için fark eden bir şey olmayacak ama bundan sonra Whatsapp reklam dönemi başlıyor diyeceğiz.


Whatsapp Reklamlarda Nerede Görünecek?

Artık reklamsız Whatsapp dönemi kapanacak. Ama kullanıcıların endişe duymasına gerek yok, hala ücretsiz bir şekilde hizmet vermeye devam edeceği açıklandı. Whatsapp reklamları "Durum" kategorisinde gösterilmeye başlanacak. Fakat reklam tarzının ne tür olacağı hala açıklanmadı. Bazı teknoloji siteleri Google Adsense reklamlarının olacağını yazarken bazıları ise, Whatsapp'a özel reklam verileceğini yazdı. Facebook gibi, Whatsapp üzerinden de reklam verileceği de söylentiler arasında yer alıyor.

İlk Etkilenen Apple Oldu

Şuan iOS cihazlarda yeni sürümün gelmesiyle Whatsapp'ta reklam gösterimi resmen başlamış oldu. Birçok kullanıcı sosyal medya üzerinden rahatsızlıklarını dile getirirken bu durumun çok saçma olduğunu yazdı. Fakat her hangi bir gelir elde etmeyen Whatsapp'ı haklı bulanlarda oldu. Genel olarak reklam gösteriminin, ücretli olmasından daha iyi olduğunu düşünen kullanıcılar reklamların çoğalmasından endişeli. Şuan için sadece bir adet reklam gösterimi yapılmakta. Android cihazlara ise ne zaman geleceği tam olarak bilinmiyor. Söylentilere göre 1 Ağustos'a kadar android cihazlarda alacağı güncelleme sonrası Whatsapp'ı reklamlarla beraber kullanmaya başlayacak.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!