ykleniyor

SEO Yöntemleri Nelerdir?

Seo ( arama motoru optimizasyonu)  işlemleri site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılmaktır. Bu ikisi arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır.

Site İçi Seo: Bu işlemle birlikte web sitenin kullanımının çok daha rahat olması sağlanır. Arama motorlarının bu durumda çok daha rahat okuması ve öne çıkarması için çalışmalar yapılmaktadır. Bu durumda sitenin içeriği ve kullanıcının ulaştığı kolaylıklar önemlidir. Site içi işlemler arasında özgün içerik oluşturulması, domain uygunluğu, site hızı W3C işlemleri gösterilebilir.

Site Dışı Seo: Site dışı Seo işlemi site içi Seo işleminden biraz farklıdır. Site dışı Seo işlemi de kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. En çok tercih edilen site dışı işlem backlink işlemidir. Bu durumda web sitesi başka bir web sitesinin link oluşturmasıdır.  Ancak bu işlem Google tarafından çok tasdik edilmemektedir. Google backlinklere başka bir sitenin referansı gözü ile bakmaktadır. Yapay olarak algılanmaktadır. Ancak bu işlemi yani backlinklerin gerçekten verilmesini sağlayarak daha güven veren ve kaliteli bir web site oluşturulabilmektedir.

Bunların dışında arama motorlarını etkileyen başka faktörlerde vardır. Bunların çevrimiçi ağ üzerindeki tanınırlık, markanın tanınma oranı gibi faktörlerdir. Tüm bunlar bir bütün halinde web sitenin arama motorunda ön sıralara çıkmasını sağlamaktadır.

Bir diğer site dışı yöntem ise Black Hat Seo yöntemidir. Bu yöntem biraz sıkıntılıdır. Bu yöntemle birlikte bazı işlemler uygulanarak arama motorunun çalışması bir şekilde engellenmektedir. Bu işlem görünmez yazılar, ikiz sayfalar, küçük makaleler, çıkış sayfaları, anahtar kelime yığınları ile yapılabilmektedir. Bu yöntem onaylanmayan bir yöntemdir.

Seo uzmanları bir web sitesinin özellikle içeriğini düzenleyerek ziyaretçilerin çok daha rahat bir şekilde site içinde gezinmeleri ve sitenin düzenli olması için çalışırlar. Böylece Google tarafından da fark edilebilir hale getirirler. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!