ykleniyor

Online İtibar Yönetimi

İnternet üzerinden tanıtım yapmanın ve isim korumanın ne kadar önemli ve değerli olduğunu bilen kişi ve kurumlar Online İtibar Yöntemleri ve uygulamasını da bilmeliler. Çünkü günümüzde dijital pazarın kazandığı güç önüne geçilemez bir hale gelmiştir ve aynı şekilde dijital pazarın vizyonu etkileme gücü de her geçen gün artmaktadır. Tüm bu etkenlerden dolayı dijital sistemin içinde itibar kontrolü ve takibi yapmanın da gerekliliği artmaktadır.

Online ortamdaki görüş ve öneriler

Artık herkes aldığı bir ürün ya da hizmet üzerinden yorumlarını, düşüncelerini olumlu ya da olumsuz yazıp diğer insanları bilgilendirmekten çekinmiyorlar. Böylece online tüketici gücü oluşturuyorlar. Bu durum da işletmelerin ve ya markaların itibarları için çok daha dikkatli ve titiz davranmalarına neden oluyor. Anlaşılacağı üzere internet ortamındaki tüm yorum ve görüşler itibarınızı etkilemektedir.

İçeriğinizin kalitesi & Online İtibar

İnternet ortamında itibarı etkileyen tek faktör görüşler değildir. Daha birçok faktör itibar ve vizyonunuzu etkileyebilir. Mesela içerikleriniz büyük önem teşkil etmektedir. Ziyaretçilerin sizin ile ilgili ilk düşünceleri sizin bilgilendirme yazılarınız, içeriklerinizin kalitesi ya da kalitesizliği ile oluşur. Özellikle markanızın çok daha kaliteli ve cool görünmesini istiyorsanız mutlaka kaliteli içerik ve sitelerle müşterilerinizin karşısına çıkmanızda fayda vardır.

Fotoğraf ve Paylaşımlarınız & Online İtibar

Sizi internet ortamında arayan ya da Google üzerinden anahtar kelimeleri yazarak aratan kişiler sizin ile ilgili karşılaştıkları her şeyden etkilenirler. Olumlu ya da olumsuz etkilenmelerine ve görüşlerini oluşturmalarında özellikle de fotoğraflarınız, paylaşımlarınız da etki edebilmektedir. Bu nedenle bu sistem içerisindeki tüm bilgileri kontrol altında tutmalısınız.

Peki, çevrimiçi itibarı korumak için neler yapmak gerekiyor. Vizyonunuzu ve duruşunuzu sağlama almak ve bu konular ile ilgili önlem almak nasıl mümkün olabilir. Milyonlarca kişinin kullandığı bu ağ üzerinde bunun için neler yapılabilir ve önlem alınabilir. Yapılacak şeyler aslında oldukça basittir ve online itibar yönetimi bu basit ve faydalı bilgilerle kolayca kontrol altına alınabilir. Baştan sona bunları uyguladığınızda itibarınızı korumakla kalmayarak kalitenizi ve vizyonunuzu bu şekilde çok daha yükseklere taşıyabileceksiniz.

  1. Hizmet kalitenizi yükseltin

Aslında işe ilk olarak online ortamdan başlamak mantıklı değildir. İlk olarak hizmet kalitenizi yükseltmelisiniz. Mesela satış yapan bir kuruluş olduğunuzu varsayalım. Bu durum da sattığınız ürünlerin alıcıya doğru ulaşması ve online ortamda incelediği kalite ve güzellikte olması aynı zamanda doğru ve kaliteli kargo şirketleri ile çalışmak vs. birçok faktörü gözden geçirmek gerekecektir. Böylece zaten müşteriler çok fazla memnun kalacak ve sıklıkla sizi tercih edecektir. Olumsuz durumlara karşı da zaten önleminizi almış ve bu işe çok önde başlamış olacaksınız.

  1. Sosyal medya kontrolü sağlayın

Günümüzde birçok hareketlilik sosyal medya üzerinden gerçekleşmektedir. Bu nedenle sosyal medyadaki durumunuz oldukça önemlidir. Kontrol altında tutmak aslında basit gibi görünse de oldukça emek isteyen bir iştir.

  • Sosyal medya hesaplarındaki gizlilik ayarlarınızı yapmalısınız.

  • Geçmiş gönderilerinizi gözden geçirerek itibarınızı etkileyecek olanları kaldırabilirsiniz.

  • Çok eski gönderilerinizin hedef kitlesini belirleyebilirsiniz. Hedef kitlesini daraltabilirsiniz.

  • Hareket dökümünü inceleyerek beğendiğiniz paylaştığınız veya yorum yaptığınız tüm her şeyi inceleyerek gözden geçirin ve gizlenmesini düşündüklerinizi gizleyiniz.

  • Gereksiz kullanılmayan hesaplarınız varsa silmelisiniz.

  1. Google arama motoruna adınızı/markanızı yazıp aratın

Sizin ile ilgili herhangi görüş veya düşünce başka sitelerde yer alabilir. Herhangi bir forum sitesi ya da başka çeşitli sitelerde yer alabilir. Hoşlanmayacağınız videolar olabilir. Bunlara müdahale edebilir ve gerekli şikâyetleri yapabilirsiniz.

Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra online itibar yöntemi adına çok önemli adımlar atmış olursunuz ve böylece adınızı/markanızı korumuş ve kalitenizi arttırmış olursunuz. Ayrıca tüm bu adımlar sizi daha asil ve kaliteli gösterecek en etkili yöntemlerdir.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!