ykleniyor

Landing Page(Tek Sayfa Web Tasarımı)

LANDİNG PAGE(TEK SAYFA WEBTASARIMI)

Web siteleri özellikle tanıtım konusunda çok etkili ve gerekliliği olan bir gereç olmuştur. İşletmelerin ürünlerinin daha kolay erişilebilir olması için internet nimetlerinden faydalanmak önemlidir. Web siteleri de internet kullanıcılarının size ulaşmasında önemli bir aracıdır. Ancak web sitelerinin tasarımı da sitenize giren kişilerin faydalanabilmesi, daha uzun kalması ve tekrar ziyaret etmesi açısından web siteleri için olmazsa olmazdır. Son zamanlarda ise web tasarımında tek sayfalık web sitesi tasarımları çok tercih edilir olmuştur.

Tek sayfa web tasarımı(landing page) nedir?

Web sitesinin tek bir link altında tüm bilgi ve içeriğinin bulundurulmasıdır. Yani site içinde herhangi başka sayfaya geçiş yapma gereği duymadan tüm işlemleri tek bir sayfada gerçekleştirme imkânı sunulmaktadır. Tek sayfa web tasarımı(landing page) ile ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını çok basit kullanımlı bir web sitesi ile karşılayabilir ve memnuniyet derecesini arttırabilirsiniz.

Bazı web siteleri gereksiz ve çok fazla yönlendirme ve sayfaya sahip oluyor. Bu durumda ziyaretçilerin tam olarak fayda sağlamadan websitesini terk ederek siteden ayrılması söz konusu oluyor. Karmaşık ve gereksiz kalabalık oluşturan bir web sitesi tasarlamaktansa sizi, öykünüzü anlatan kısaca bilgilendiren ve gerektiği kadar içerikile birlikte tek sayfa web tasarımı yaptırabilirsiniz.

Tek sayfalık web siteleri faydaları nelerdir?

Tek sayfalık web tasarımları özellikle ürünleri tanıtmak için, portföy tanıtımları, kısa hikayeler ve duyurular gibi bilgiler içeren web siteleri için kullanıma uygundur. Bu tür tasarımların da birçok faydası vardır. Bu faydalardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

1. Kullanıcı için daha kolay olması

Tek sayfa web tasarımı sayfanızı ziyaret edenler için çok daha kullanışlı olmaktadır. Kullanım kolaylığı sağladığı için daha çok tercih edilir.

2. Bilgilendirmenin daha net olması

Normalde bir konu ya da ürün hakkında bilgilendirme araştırılırken çok fazla sayfaya giriş yapmak işi zorlaştırır ve anlamak güçleşir. Bu nedenle tek sayfada düzgün bir şekilde ayrıntılandırılıp anlatılan bir bilgilendirme sistemi çok daha kullanışlı olacaktır.

3. Site İçi Gezinme Kolaylaşır

Web sitelerinin kullanımında en çok yıldıran şey site içerisinde gezinirken kaybolmaktadır. Bu nedenle web tasarımının ayrı bir önemi vardır. Web tasarımı ile çok daha derli toplu bir hale getirmek amaçlanır ve tek sayfalık web sitelerinde her şey daha çok elinizin altındaymış gibi hissedeceğiniz için sitede çok daha keyifle ve kolay gezinebileceksiniz.

4. Kaliteli görünürsünüz

Web tasarımınızı tek sayfalık web tasarımı şeklinde yaptırdığınızda çok fazla ve gereksiz içerik yerine çok daha kaliteli ve faydalı, bilgilendirici, gerektiği kadar içerik ile ziyaretçilerinize ya da müşterilerinize karşı daha kaliteli bir ziyaret keyfi yaşatabilirsiniz.

5. Sitenize daha çok ilgi gösterebilirsiniz.

Çok sayfadan oluşan bir siteniz olduğunda daha çok ve faydasız vakit geçirebilirsiniz. Ancak tek sayfalık bir web sitesinde zaten herşey tek bir yerde toplandığı için tüm ilgi ve dikkatinizi bir sayfaya verdiğiniz için daha verimli bir çalışma yapabilirsiniz. Ayrıca da ilginizin karşılığını daha fazla alabilirsiniz.

6. Google ön sıralarında yer alırsınız

Düşünün ki bir konu hakkında bilgi edinmeniz gerekiyor ve bunu 50 sayfalık aşırı ayrıntı ve gereksiz bilgi ile donatılmış bir kitaptan mı okuyup anlamaya çalışmak istersiniz. Ya da tek sayfada çok daha gerekli ve püf noktaların üzerinde durulmuş ve gerektiği gibi özetlenmiş bir makaleden mi okumak istersiniz. Google’da bu mantık ile anahtar kelimeleri ararken daha çok tek sayfa ile hazırlanmış içerikleri daha ön sıralara çıkarmaktadır.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!