ykleniyor

Kurumsal Web Tasarım

Günümüzde internet kullanım oranları oldukça yüksektir ve her geçen gün artmaktadır. Kullanıcılar genellikle bir sorun ile karşılaştıkları zaman internet üzerinden arama yapmaktadır. Kurumsal bir web sitesine sahip olmak müşterileriniz sizi internet üzerinden aradıklarında onlara ulaşabilmeniz olanak sağlar. Kaliteli bir şekilde yapılacak kurumsal web tasarım müşterileriniz tarafından beğenilecek ve ilgi görecektir.

Potansiyel müşteriler bir marka ya da bir isim duydukların da ilk olarak internette aratır ve sitenize bakarak fikir sahibi olurlar. Bu yüzden kurumsal web siteleri çok önemlidir. Çünkü bu siteler sizin kimliğiniz konumundadır. Web sitelerinizdeki içerikler son derece önemlidir. Örneğin müşteri web sitenizde firmanızın adresinizi kolayla bulabilmeli isterse firmanızın resimleri ve haritadaki konumunu bulabilmelidir. Ayrıca web sitenizin tasarımıda sade ve anlaşılır bir şekilde olmalıdır. Tasarım olarak karışık ve renk uyumu olamayan web siteleri kullanıcının gözünü yorar ve siteden çıkma isteği yaratır. Buda potansiyel müşterinizi kaybetmeniz anlamına gelir. Web sitesini yaparken düzen, renk uyumu ve içeriğine dikkat edilirse ortaya iyi sonuçlar çıkmaktadır. Bu sayede de müşterileriniz istekleri doğrultusunda web sitesini kullanabilmekte ve sizinle en iyi şekilde iletişime geçebilmektedir.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Az öncede belirttiğimiz gibi kurumsal web siteleri sade ve anlaşılır olmalı, kurumsal kimliğinizi korumalıdır. Sitelerin kullanım kolaylığı da çok önemlidir. Kolay kullanımı sizlere sunan web siteleri sayesinde sizler de kolay bir şekilde tasarımlarınızı müşterilerinize sunabileceksiniz. Ayrıca web sitelerinin mobil uyumlu olması gerekmektedir. İnternet üzerinden yapılan aramaların yarısından fazlası mobil cihazlardan yapılmaktadır. Bu yüzden mobil uyumlu web siteleri sizleri bir adım öne taşır.

Kurumlar için hazırlanan web sitesi, tasarlanırken hedef kitle mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Web sitesine gelen ziyaretçi profili ve ziyaret bölgesi düşünülerek web sitesi yapılmalıdır. Örneğin, Arapça harfler kullanılarak yapılan bir web sitesinde yazıların sağ tarafa yaslanması gerekmektedir.

Web siteniz potansiyel müşterin ziyaret edileceği düşünülerek hazırlanmalıdır. Müşterilere, rakiplere, iş başvurusunda bulunacak personel adaylarına uygun bir web sitesi olmalıdır.  Firmanıza yeni iş başvuruları olabilir veya potansiyel müşterileriniz firmanızın konumuna ulaşmaya çalışıyor olabilir.

Kurumsal web sitesi farklı bölgelerdeki internet erişim hızlarına dikkat edilerek ayarlanmalıdır. Mümkün olduğunca hızlı açılan ve her bölgeden erişime müsaade edecek bir yapıda olması gerekmektedir. Google pagespeed gibi google web site araçlarını kullanarak web sitesinin hızı ölçülmeli, cdn kullanılarak web sitesinin yüklenme hızı düşürülmelidir.

Kurumlar içindeki rekabet oldukça yüksektir. Bu ortamda etkili, işlevsel ve profesyonel bir web sitesine ihtiyacınız vardır.  Kurumunuzun web sitesi tasarımınızın diğer sitelerden ayrılması, özgün ve kaliteli bir görünüme sahip olması önemlidir.

Kurumsal web tasarım ekibimizle tanışmak ve sizin için yapabileceklerimizi görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Veya web sitemizden bulunan web tasarım paketlerinden birini seçerek web sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!