ykleniyor

İnstagram'da Reklam Vermek

İnstagram son yılların en popüler olan sosyal paylaşım ağıdır. Yaklaşık 300000 kişinin kullandığı instagram reklam vermek isteyenler, kendini ve markasını/ürünü tanıtmak isteyen kişiler için de bir anda gözde bir müşteri potansiyeli barındıran ağa dönüşmüştür. Diğer internet reklamlarının içerisinde en çok dikkat çekenlerden birisidir. Çünkü instagram reklamları görüntülü olduğu için kullanıcıların çok daha fazla dikkatini çekmektedir. Diğer sosyal paylaşım sitelerinde dikkat çeken birçok faktör vardır. İnstagram sadece fotoğraflar ve videolar paylaşıldığı bir alan olduğu için başka dikkat dağıtan faktör yoktur. Bu nedenle instagram reklamları birçok markanın tercihlerinde ilk sıralarda yer almaktadır.  

İnstagram Reklamı Nereden Verilir?

-          İnstagram yakın zamanlarda facebook tarafından satın alındığı için instagram reklamları da facebook üzerinden verilebilmektedir. İnstagram reklamı vermenin facebook hesabı gerektirmesinin nedeni de bu yüzdendir.  Facebook hesabı alarak reklam akışı yoluyla reklam oluşturulabilmektedir. Bu şekilde oluşturulan reklam instagram üzerinden instagram kullanıcılarının haber akışı bölümünde yani takip ettikleri kişilerin paylaşımları ile birlikte görüntülenecektir.  Bu nedenle direk göze çarpacak ve birçok kişinin reklama tıklamasına yardımcı olacaktır.  

 

İnstagram reklamları yayınlanırken yatay ya da dikey yayınlanması için tercih yapmanız gerekmektedir. her iki seçimde de reklamın sağ üst köşesinde sponsor yazısı bulunmaktadır ve reklamın açıklaması altında yazmaktadır.

İnstagram üzerinden reklam yayınlamak için en önemli şart facebook reklam hesabına sahip olunmasıdır. Bu şekilde instagram hesabında reklam verebilirsiniz. En çok merak edilen sorulardan bir tanesi ise instagram reklamı için instagram hesabı gerekli midir?

-          İnstagram’ da reklam vermek için instagram hesabının olması şart değildir. Ancak olması tavsiye edilir. Çünkü instagram hesabının olmadığı durumda instagram reklamınıza ilgi gösteren kişilerin reklamınız altına yapacağı yorumlara cevap veremezsiniz. Aynı zamanda reklamınızı görerek sizin hakkınızda daha çok bilgi almak isteyenler olabilir ve instagram hesabınız olmazsa reklam isminiz daha silik olabilir. Bu durum da dikkat çekmenizi ve daha çok tıklanmanıza engel olabilir. Bu nedenle instagram hesabı çok daha fazla tıklanmak, dikkat çekmek ve reklamınız ile ilgili soru ve görüşleri cevaplayabilmek ve ilgi göstermek adına önemlidir.

·         İnstagram reklamı facebook dışında bir de Power Editör’den verilebilmektedir. Bunun için; Power editör sayfasına girmeniz gerekmektedir. 

·         Bu sayfadan reklamları yönet seçeneğini tıklayın.

·         Sayfanın sol kısmında çanta şeklinde içinde tik olan mavi bir işaret göreceksiniz. Bu simgeye tıklamanız gerekmektedir.  Bu bölümden kampanya oluşturabilirsiniz.  Bu bölümden kampanya adını girin.

·         Satın alma türleri içerisinden açık arttırma seçeneğini seçin ve instagram reklamlarını vermenizi sağlayan reklam verme seçeneğini seçin.

·         Artık reklam setini oluşturabilirsiniz. Sayfanın sol tarafında 4 kutucuk şeklinde yanında 1 yazan bir simge  olacaktır. O simgeye tıklayarak reklam seti oluştur seçeneğine tıklayın. 

·         Reklam seti oluştur sayfasından isterseniz eski kampanyayı kullanın. İsterseniz de  yeni kampanya oluşturun. Bu kısımda reklamınıza bir isim verin ve reklam oluştur seçeneğine tıklayın.

·         Reklamınız için facebook hesabını seçin. Bu bölümde facebook sayfanızın ismini ve görüntüsünü de ekleyin.

·         Reklamınızın diğer tüm bilgilerini doldurun ve hedef kitle seçeneklerini de doldurun. Bundan sonra artık tekrar farklı yeni bir reklam yüklemek isterseniz yükleyebilirsiniz.

 

İnstagram reklamları verilirken belli başlı kalite kurallarına dikkat edilmektedir. Bu kurallardan bazıları reklam görselinin çözünürlüğü ve bulanık olamaması gibi faktörlere dikkat edilmektedir.

Reklamların altında bilgilendirme amaçlı bulunan yazıların dilbilgisi ve imla kurallarına uygun olması da instagram kalite kurallarından bir tanesidir.

Yönlendirme sayfasının reklamla alakalı olması da önem arz etmektedir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!