ykleniyor

Google/Yandex Haritalara Kayıt

Herhangi bir işletmeyi adresi bulmak için haritalar ilk başvurulan kaynaklardan birisidir. Kişiler oturduğu şehirde, mahallede ya da semtte herhangi bir işletmeyi ararken harita uygulamalarında arama çubuğuna yazarak gideceği yeri bulmaya çalışır. Öncelikli olarak gitmeyi tercih ettikleri işletme, harita da var olan ve çok aramak zorunda kalmadıkları yerdir. Bundan dolayı haritalara kayıt olmak müşterileri kendinize çekmeniz için büyük fırsat sunmaktadır.

Haritalara Nasıl Kayıt Olurum?

Harita arama sonuçlarında işletme ya da firmanızın görünmesini istiyor ve bunun için kayıt işlemlerini yapmak istiyorsanız size yardımcı olacak aracılara ihtiyacınız olacaktır. Haritalara kayıt için belli bir miktar bütçe ayırmanız gerekecektir. Haritalara kayıt olmak için öncelikle web sitenizin sorunlarına odaklanmak gerekiyor.  Bundan sonra da web sitesinin Seo uyumlu olup olmadığı kontrol ediliyor. Eğer uygun olmayan bir durum varsa düzeltiliyor. Yoksa da harita kayıt işlemlerinize başlanıyor.

Haritalarda Yer Almanın Faydaları

  • Harita hizmeti veren araçları kullanmak özellikle yerel anlamda çok büyük bir fayda sağlıyor. Arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmanız ciddi bir prestij oluşturmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca müşterilerin dikkatini çekebilmeniz ve tercih edilebilmenizi de sağlıyor. Bu durum sosyal medya üzerinden de önemli bir yere sahip olmanıza ve olduğunuz yeri sağlamlaştırmanıza yardımcı oluyor.

  • Google haritalara, Yandex haritalara kayıt yapmak markanız ne olursa olsun tanıtımınız açısından çok faydalı bir hizmet olacaktır. Yola çıkan, seyahatte olan insanlar yol boyunca birçok işletmeye ihtiyaç duyabilirler. Herhangi bir dinlenme tesisi, lokanta, tamirci ya da hastane gibi birçok adres bulmaya ihtiyaç duyarlar. Hele ki bilmedikleri bir yol üstünde iseler bu ihtiyaçlarını karşılamak üzere Google & Yandex haritalar gibi uygulamalara bu adresleri sorarlar. Böylece müşteriler ya da ihtiyaç sahipleri adresleri navigasyon, harita sayesinde çok daha rahat bir şekilde bulabilmektedir.

  • Geçmişte haritalar kâğıtlara basılıydı ve ancak şehir güzergâhları, ilçe güzergâhları izlenebilir haldeydi. Ancak şimdi teknolojinin çok geliştiği bu dönemde akıllı cihazlar aracılığıyla haritalar açılarak ayrıntılı harita bilgisine ulaşılabilmekte, sesli ya da yazılı yönlendirmelere ulaşılabilmektedir. Bu durum çok kullanılan ve çok kişinin zamandan kaybetmesine ve istediği yere kolayca ulaşmasına yardımcı olan bir durum olmuştur. Buradan da anlaşıldığı gibi haritaların hayatı kolaylaştırıcı etkisi vardır.

  • Google Yandex harita sonuçları içerisinde yer almak işletmeye çok daha fazla güven duymaya neden olmaktadır. Çünkü bu tarz girişimlerin içinde yer almak hem bulunabilirliğinizi arttırır hem de tüm aramalarda görünmeniz isminize olan aşinalığınızı arttırır. Müşteriler bilindik bir yere gitmeyi öncelikli olarak tercih ederler. Yani hem markalaşma yolunda ilerlersiniz hem de çok fazla müşteri çekersiniz.

  • Akıllı cihazlar ya da bilgisayardan(masaüstü & dizüstü) arama yapıldığında harita sonuçları ile birlikte iletişim bilgilerinizin de arama yapan kişilerle paylaşılması sizinle çok daha kolay iletişim kurmalarına yardımcı olur ve soru ve öneriler için de iyi bir alternatif olur. Tüm bu ayrıcalıklardan faydalanmanın ücreti de oldukça makul bir seviyeden başlamaktadır.


Yandex ve Google haritalara kayıt

Yandex haritalar

  • Yandex haritaya ve uygulamaya kayıt olduğunuzda tüm akıllı telefonlarda hem android hem de İos işletimli cihazlarda işletmeniz arama sonuçlarında çıkar. Böylece tüm cep telefonlarına kayıt olmuş olursunuz.

Google haritalar

  • Google harita ve uygulamalara kayıt olduğunuzda Google’ın en güzel özelliği olan arama motorundan arandığınızda harita ve iletişim bilgileriniz ile birlikte üst sıralarda yer alırsınız. Uygulama içerisinde de işletme ya da firmanız yerini alır ve arama sonuçlarında çıkar. Tüm akıllı cihazlarda ve bilgisayarlardan rahatlıkla iletişim sağlanabilir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!