ykleniyor

Google Reklamları ve Önemi

Google reklamları şirketlerin, markaların kendilerini tanıtması ve satışlarını arttırmaları bakımından büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle son zamanlarda kar ettiren ve oldukça revaçta olan Google reklamları birçok işletmenin reklamcılık anlamında en çok tercih ettiği yollardan bir tanesidir. Google arama motoru internet kullanıcıların en çok kullandığı arama motorudur. Artık büyük çoğunluk adres çubuğunu neredeyse hiç kullanmadan sadece arama motoruna arayacağı terimi ya da sitenin adını yazarak gireceği adresi aratmaktadır. Arama motorunun istenilen adresi anahtar kelime yardımı ile hemen bulması ve sıralaması kişilerin işini kolaylaştırması yönünden arama motorları çok daha fazla tercih edilmektedir.

Google reklam neden önemlidir?

Google reklamın bu kadar önemli olmasının birçok nedeni vardır. Google reklam ile birçok fayda sağlanabilir. Bu faydalardan bazıları şu şekilde sıralanabilir.

  • Çok sayıda ziyaretçiye ulaşma: Google reklamları çok sayıda ziyaretçi kitlesi oluşturmanız açısından oldukça önemlidir. Çeşitli reklam verme yöntemlerinin arasında en çok verimi sağlayan çevrimiçi reklam kampanyalarıdır. Günümüzde neredeyse okuma yazma bilen herkes hatta bilmeyenler bile internet kullanıyorlar. Ve internet kullanıcılarının hepsi de Google arama motorunu kullanıyor. Bu nedenle Google da verilen reklamla ilgili aratılan herhangi bir şey reklamınızın öne çıkması sağlıyor. Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda sitenizi ziyaret etme oranını da daha çok arttırıyor. Özellikle de Google reklamları arama sonuçlarını kişilerin ihtiyaçlarına göre sıraladığı için daha çok tıklanma oranına sahip oluyor. Böylece daha kolay ulaşım sağlamış, daha çok ziyaretçi kapasitesine ulaşmış oluyorsunuz.

  • Satışlarınızı arttırma: Eğer herhangi bir ürün ya da ürünleri satmak üzere Google reklamlarını kullanmak istiyorsanız ve hala bu konuda tereddütleriniz var ise ciddi anlamda vakit kaybı yaşıyorsunuz. Çünkü genellikle alışveriş yapacak olan kişiler satın almaya ihtiyaç duydukları ürünü ilk olarak Google arama motoruna yazmaktadır. Ayrıca ilk 3 sıradaki siteye de yerleşen siteleri nerdeyse kesin olarak ziyaret etmektedir. İnternet üzerinden alışveriş kavramının artış oranı düşünüldüğünde satışlarınızı özellikle Google reklamları ile canlandırmanız oldukça mümkün. Google reklamları ile alışveriş sitelerini ziyaret eden kişilerin alışveriş yaparak siteden ayrılma ihtimali çok daha yüksektir. Bu nedenle satışlarınızı ve kârınızı arttırmak için Google reklamlarını tercih etmek çok mantıklıdır.

  • Daha düşük maliyet daha çok getiri: Diğer klasikleşmiş reklam faktörleri yerine Google çevrimiçi reklam size çok büyük getiriler sağlar. Aynı zamanda Google reklamları birçok reklamcılık yöntemine göre çok daha az maliyetlidir. Ancak düşük maliyeti ile ters orantılı olarak çok daha büyük bir getiri sağlamaktadır. Bundan dolayı daha az ödeyerek çok daha büyük hedeflere ulaşmanız Google reklamları ile mümkün olabilmektedir.

  • Daha hızlı sonuç alma: Google’ın en önemli özelliklerinden bir tanesi istenilen sonuca çok daha hızlı bir şekilde ulaşmaya imkân tanımasıdır. Kullanıcılarına çok sayıda yaklaşık bir milyona yakın URL arama imkânı sağlamaktadır. Google herhangi bir kelimenin aranması sonucu, en hızlı bir şekilde tüm sonuçları bulur ve listeler. Böylece kişiye daha konforlu bir hizmet sunar.

  • Google’a duyulan güven: Google’ın sınırsız hizmet dünyası tüm internet kullanıcılarına hitap etmekle birlikte bu sorunsuz hızlı ve güvenilir sistemi Google’ın kullanılma oranını arttırmaktadır. Google reklamları vermek şirketlerin, firmaların veya markaların Google reklamları verme oranını arttırmaktadır.  Bundan dolayı da Google’ın güvencesi ve garantisi altında markanızı tanınmış ve büyük bir marka haline getirebilirsiniz.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!