ykleniyor

Google Reklam Vermenin Avantajları

Herhangi bir şirket ya da bir marka müşteri kazanmaktan çok potansiyel sürekli kendine bağlı olan yeni müşteriler kazanmak ister. Zaten herhangi bir işletme için de önemli olan sürekliliği olan müşterilere sahip olmaktır. Bunun için yapılması gereken bazı şeyler de vardır. Özellikle müşterilerin her seferinde web sitesini ziyaret ettiklerinde memnun ayrılmaları oldukça önemlidir. Bu nedenle sitelerin memnun edici özellikte olmaları önemlidir. Bu anlamda kendilerini yeterli gören ziyaret edilsek memnun olurlar bizden vazgeçemezler diyen siteler için Google reklamları oldukça önemli bir fırsattır. Çünkü Google reklamlarının en önemli avantajlarından bir tanesi ziyaretçi sayısını arttırmasıdır. Bu nedenle sitenize bir kez reklam aracılığı ile giren kişinin daha sonra sitenizde daha uzun süre kalması ve sitenizden alışveriş yapması ya da hizmetlerinizden faydalanması sizin elinizdedir. Ancak tüm bu hünerlerinizi sergilemeniz için Google reklam avantajlarından yararlanmanız gerekir. Google adwords reklamlarının çok önemli getirileri vardır. Bu getirilerden yararlanmak Google reklam avantajlarını kullanmak oldukça kolaydır.

Google reklam avantajları nelerdir?

Google son zamanlarda artık pazarlama ve hizmet sektörünün yaklaşık yüzde 90 ila 95’lik kısmını üstlenmiş durumdadır. Bu nedenle başka bir reklamcılık yöntemine göre pazarın büyük bir kısmını elinde bulunduran Google aracılığı ile bu işlemleri gerçekleştirmek çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. Google ile reklam verme avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Hedef kitlenize odaklanırsınız

Herhangi bir şirket ya da pazarlamacı ürünlerini herkese tanıtmak ya da satmak için uğraşırsa bazen boşa kürek çekmiş gibi olur. Mesela profesyonel anlamda yüzücü kıyafetini amatör yüzücüye ya da yüzme ile ilgilenmeyen birine satmaya çalışmak biraz mantıksız ve satış oranı da düşük olur. Bu nedenle profesyonel yüzme sporu ile ilgilenen kişilere hitap etmeniz gerekmektedir. Google reklam avantajları içerisinde en güzellerinden biri de budur. Çünkü ilgilenen müşteriler direk sizi arama motorundan arayacaklar ve ilgili bir şey aradıklarında karşılarına siz çıkacaksınız.

  • Ödeme sistemi sizin çıkarlarınıza göre düzenleniyor

Google reklamı verdiğinizde ödeme sistemi yani ücretlendirme de sizin çıkarlarınıza göre düzenlenmiş durumdadır. Google reklam vermenin en güzel avantajlarından birisidir, ücretlendirme sistemi. Tıklama başına, görüntüleme başına, satın alma başına gibi ödeme sistemleri tercih edilebilir. Bu şekilde Google'a reklam vermek reklam veren kişi tarafından daha avantajlı bir durum haline gelmektedir.

  • Coğrafi bölge seçimi

Google’a reklam verirken önemli olan bir diğer avantaj ise, ilanın hangi bölgelerde yayınlanacak olmasıdır. Herkes her yerden Google'ı kullanabilir. Ancak her bölgede Google’da aynı reklamlar gösterilmez. Reklamlar belirli lokasyonlarda seçtiğiniz coğrafi bölgelerde yayınlanır. Bu durum sizin bulunduğunuz alana yönelik reklam yapmanız konusunda size avantaj sağlamaktadır.

  • Bütçenizi kontrolünüz altında tutabilirsiniz

Google reklam verme başvurusu yaptığınızda ayıracağınız bütçeyi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bu durum sayesinde bütçe kontrolü ve takibi yapma avantajına sahip olursunuz.

  • Reklam ne kadar yayında kalacak sen karar ver

Sektörden sektöre internette aranma, ilgi görme zamanı değişebiliyor. Bu nedenle reklamınızın hangi saatler aralığında yayınlanacağına kendiniz karar verebilirsiniz. Mesela reklamınızın öğlen ile akşamüstü arasında daha çok dikkat çekeceğini düşünüyorsanız reklamınızı o saatler arasında yayınlama avantajına sahipsiniz. Bu şekilde reklamınızı daha etkili saatlerde yayınlayarak tıklanma oranını arttırabilirsiniz.

  • Raporlama avantajı

Google reklam avantajları arasında sayabileceğimiz en güzel özelliklerden bir tanesi de yazdığınız anahtar kelimelerin ne kadar arandığını ve hangi saatler arasında arandığını raporlayabilir ve gözlemleyebilirsiniz. Bu durumda Google reklam avantajları içerisinde önemli olan faktörlernden birisidir.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!