ykleniyor

Google Reklam Engelleme

Google Reklam Engelleyici programları veya uygulamaları son yıllarda en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internetten kazanç elde etmekte oldukça popüler hale geldi. Bu sebeple birçok kişi markasından veya işletmesinden daha fazla kazanç elde edebilmek için Google ADS reklamlarını kullanmaya başladı. Fakat internet kullanıcıları, internet üzerinde gezinirken reklam görmekten oldukça sıkılmış durumdadır.

Reklam veren kişilerden veya internette gezindikleri sayfalarda reklam görmekten sıkılan kişiler genel olarak Google reklam engelleyici çözümleri araştırmaktadır. Google üzerinden verilen reklamlar, genel olarak internet kullanıcılarının karşısına sıklıkla çıkmaktadır. Gezindikleri sitelerde reklam görmek istemeyen kişiler, reklam engelleyici çözümleri oldukça merak etmektedir. Google reklam engelleyici yöntemleri oldukça farklılık gösterebilir.

Google Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Google üzerinden verilen reklamların tümünü engellemek neredeyse mümkün değildir. Fakat buna rağmen görmek istemediğiniz birçok reklamı engelleyebilirsiniz. Bazı önemli adımlar sayesinde Google reklam engelleme işlemlerini kısıtlayabilirsiniz. Öncelikle Google reklamları engelleyebilmek için Google hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Google reklam engelleme işlemi için şu adımları izlemeni gerekir:

·         Google hesabınıza giriş yapınız.

·         Masaüstünde linkin yanında bulunan ok simgesine tıklayınız. Eğer mobil cihazdan giriş yapıyorsanız reklam grubunun yanında yer alan simgeye tıklamanız gerekir.

·         Daha sonra karşınıza çıkan Neden Bu Reklam Sayfasına tıklamalısınız.

·         Bu işlemden sonra da karşınıza çıkan Reklam Vereni Engelle sekmesini seçmeniz gerekir.

Yukarıdaki işlemi sırasıyla gerçekleştirerek reklam veren kişinin web sitesine yönlendiren reklamları önemli oranda engelleyebilirsiniz. Google reklamları tam anlamıyla engellemek mümkün olmasa da bazı önemli adımlarla reklamların sayfanızda görünmesini kaldırabilirsiniz. Eğer birden fazla Google hesabı kullanıyorsanız bu işlemleri her hesabınız için de ayrı olarak gerçekleştirmeniz gerekir.

Google Reklam Engelleme İşlemi

Birçok işletme veya mağazalar, markalarının daha fazla etkileşim alabilmesi için reklam verme yöntemini kullanırlar. Özellikle bunun için en çok kullanılan yöntemlerden biri de Google ADS yöntemidir. Google ADS hem güvenli hem de kaliteli etkileşim getirdiği için sıklıkla tercih edilir. Fakat internet kullanan kişiler, internette gezinirken reklam görmekten hoşlanmayabiliyor. Bu sebeple de reklam engelleme yöntemlerini araştırmaktadırlar.

İnternet sayfanızda reklam görüntülenmesini istemiyorsanız bazı önemli adımları takip etmek oldukça önemlidir. Google hesabınız üzerinden engelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayarlar sekmesi üzerinden Bir Daha Gösterme seçeneğine tıklayabilir ve görmek istemediğiniz reklamlara karar verebilirsiniz. Sayfanızda görmek istemediğini reklamların üzerinde yer alan Bu Reklamı Göstermeyi Durdur butonuna tıklayabilir ve reklamı şikayet edebilirsiniz.

Google hesabınız üzerinden yapacağınız bu önemli adımlarla görmek istemediğiniz reklamları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra eğer karşınıza hala reklamlar çıkıyorsa çerezleri temizlemeniz önerilir. Google reklam engelleyici işlemleri basit ve hızlı adımlarla kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Google Reklam Engelleyici Neden Önemlidir?

Markalar ve işletmeler, mağazalarının daha fazla etkileşim alabilmesi ve bunun sonucunda da daha fazla kazanç elde edebilmek için reklam verme işlemlerini kullanmaktadır. Google üzerinde gördüğünüz ve tıkladığınız her reklam, sizi o markanın mağazasına yönlendirmektedir. Böylelikle markalar fazla etkileşim ve kazanç elde etmeye başlamaktadır. İnternet sayfasında gördüğünüz reklamlardan rahatsız olabilirsiniz. Bu reklamları bazı adımlarla engelleyebilirsiniz.

İnternet sayfaları üzerinde gördüğünüz ve tıkladığınız reklam çoğu zaman bilgisayarınıza zarar verebilir. Bazı kötü amaçlı reklamları engelleyerek bilgisayarınızı virüslerden koruyabilirsiniz. Google reklam engelleyici neden önemli sorusunun en önemli yanıtlarından biri de kötü ve zararlı reklamlardan korunabilmektir. Google her ne kadar zarar verici reklamların hesabını kapatsa da hesabınızı koruyabilmek için reklam engelleyici yöntemlerini kullanmanız önerilir. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!