ykleniyor

Google Reklam Ajansı

Google Reklamları İle Yükselin

Klasik medya denilen televizyon, radyo ve gazetelerin aksine internet çok farklı fırsatların kapısını araladı. Her sektör gibi reklam sektörüde dijitalleşiyor ve gelişiyor. Reklam sektöründe en büyük değişim ise reklamların yayınlandığı alanlarda gerçekleşti. İnternet reklamları diğer reklam türlerine göre çok daha etkili ve sonuç odaklı çalışması ile farkını ortaya koyuyor. Bu sebeple Google reklam ajansı ürünleri veya hizmetleri direkt olarak müşteriye ulaşmak için mükemmel bir yol oluşturuyor.


Neden İnternet Reklamları Tercih Edilir

İnternet reklamları özellikle bu işi neredeyse tekeline almış olan Google dikkate alındığında, mükemmel bir sonuç odağı ile çalışmaktadır. Kullanıcıların internet üzerinde yaptıkları aramalar ve bulundukları konum dikkate alınarak, yine internette veya sosyal medyada dolaşırken kullanıcılara ilgi alanları, aradıkları ürünler veya hizmetler ile ilgili reklam gösterilir.

Bu sebeple reklamlarınız sadece ilgililerine ulaşır ve buda daha efektif bir iletişim sağlar. Klasik medya da ise ürünlerin ilgili ilgisiz herkese ulaşması başarı yüzdesini düşürmektedir.

Aynı zamanda Google üzerinden verilen reklamlarda sadece kullanıcılar reklamlarınızı gördüğünde ya da tıkladığında ücret ödersiniz, buda hem reklam maliyetlerini ciddi oranda etkilemektedir.

Google Reklam Ajansları Ne Yapar

Google reklamları birçok farklı tür ile birbirinden ayrılmaktadır. Bunlar sadece metinsel reklamlar, görsel içerikli reklamlar, animasyonlu reklamlar ve videolu reklamlardır. Her bir reklama göre farklı içerik hazırlanmalı ve sunulmalıdır. Aynı zamanda reklamın görüntüleneceği alan da büyük önem arz eder.

Bu sebeple Google reklamları hizmeti veren ajans şu hizmetleri sunar;

  • Reklam metninin hazırlanması
  • Müşteri potansiyelinin tespit edilmesi
  • Müşterinin dikkatinin reklama çekilmesi için görsel ve içerik hazırlanması
  • Reklam alt metninin oluşturulması
  • Reklam anahtar kelimelerinin oluşturulması
  • SEO çalışmasının yapılması
  • Anahtar kelimelerin potansiyellerinin ölçülmesi

Neden Profesyoneller İle Çalışmalıyım?

İnternet reklamların direkt olarak müşterilere ulaşabildiği bir yer olmasına rağmen çok yoğun bir rekabet içermektedir. Bu sebeple kişi veya kurumların bu rekabet içerisinde müşterilerine ulaşabilmeleri anahtar kelimelerinin çok iyi hazırlanması gerekmektedir.

Müşteri potansiyelleri belirlenmeli, reklam direkt olarak onları hedef alacak şekilde hazırlanmalıdır. Reklamın doğru kişilere gösterilmemesi, içerik ne kadar çekici olursa olsun başarı yüzdesini düşürecektir. Bu sebeple profesyonel bir Google reklam ajansı ile çalışılmalı, doğru reklam hazırlanmalı ve doğru kişilere ulaştırılmalıdır.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!