ykleniyor

Google Adwords ile Reklam Vermek

Şirketlerin markalarını işlevlerini tanıtması amacıyla çevrimiçi olarak reklam verme işlemine olanak tanıyan sistem, Google reklamlardır.

Google reklamları ile birçok avantaj ve fırsatlar işleme sahiplerinin ayaklarına seriliyor.Google reklamları web sitelerin çok daha fazla tıklanmasına yardımcı olarak hem tıklanma oranını çok fazla arttırıyor hem de reklam amacına çok daha kolay ulaşıyor. Eğer satış yapılıyorsa satış oranı Google reklamları ile çok daha fazla arttırılabiliyor. Birçok avantajı olan bu sistemle daha kolay tanıtım ve ziyaretçi kazanım işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Google Dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru olarak bu konuda liderliği elinde bulunduran ve her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bir platformdur. Bu nedenle bu sistemde verilen reklamlarda diğer reklam yöntemlerine göre sayıca çok daha fazla kişiye çok daha kolay bir yolla ulaşabilmektedir.Bu nedenle Google reklamları birçok kişi tarafından oluşturduğu mükemmel avantajlar sayesinde çok fazla tercih edilmektedir.  

Neden Google reklamı vermeliyiz?

Google reklamlarının daha fazla kişiye ulaşma şansı vardır. İnternet kullanıcıları işlem yapacakları ya da ziyaret etmeyi düşündükleri herhangi bir işlem için adres çubuğuna adres yazmak yerine Google arama motoru ile siteyi aratarak siteyi ziyaret etmektedirler. Bu nedenle de Google arama motoru en çok kullanılan platformdur. Bu nedenle en çok ziyaret edilen adres olması Google reklamlarının da görülme oranını ve tıklanma oranını arttırmaktadır. Böylelikle reklam verenlerin Google reklamları ile amaçlarına ulaşmaları çok daha kolaylaşmaktadır.

Google’da ne tür reklamlar verilebilir?

1. Googleüzerinden belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeler üzerinden reklamverebilirsiniz. Google anahtar kelimelere göre arama motorunda daha önlerde yeralmanıza olanak sağlayabilir.

2. Googlereklamları görüntülü olarak da verilebilir. Görüntülü yani dinamik görsellerile amacınıza ulaşabilirsiniz.

3. yenidenpazarlama yani Remarketing yöntemi ile reklam yapılabilir.

4. en çok ziyaretedilen video paylaşım sitelerinden birisi olan youtube üzerinden de reklamlaryayınlanabilir.

5. Google ürünlisteleme en etkili yöntemlerden bir tanesidir.  Görsellerle ürün adı, fiyatı ve marka ismigibi alıcının en çok ilgilendiği bilgilerle birlikte listeleme yapılarak reklamyapılabilir ve ürünün satışı ve sitenin ziyaretçi oranı arttırılabilir.

6. Googlemağazalar üzerinden de ( Google play store gibi) reklamlar verilebilir.Özellikle bu uygulamaları satın almak için bu mağazalar çok fazla ziyaretedilmektedir.

 

Tüm bu bilgilerden yola çıkarak Google reklamları yayınlanması için birçok yol ve yöntem vardır.  Google reklamları ile sitenizin ziyaretçisayısında ciddi oranda artışlar yaşanabilmektedir. Aynı zamanda Googlereklamlar ile satış oranları da ciddi oranda arttırılabilir. Kişiler Googlearama motoruna yazdıkları anahtar kelimeler ile ilgi duydukları ürünleri Googlereklamları sayesinde daha rahat bulabilirler.

Google üzerinden arama yapılan bir terim için ilk 3 sonuççok önemlidir. Bu sonuçlar için ilk 4 sırada çıkan site her zaman çok daha fazlaziyaret edilir. Çünkü genelde ziyaretçiler arama motoruna yazdıktan sonra ilk 4sıradaki siteleri ziyaret etmeyi pratik ve daha kolay ulaşılır olması açısındandaha fazla tercih ediyorlar. Bu nedenle Google reklamları ilk sıralarayerleştirilmesi ziyaretçi sayısı açısından çok daha önemlidir. Google reklamları ile ilk sıralarda yeralmak demek çok büyük oranda ziyaretçi ve çok büyük oranda satış demektir.

Google reklamlarınasıl verilir ve maliyeti nedir?

Google reklamları vermek için ilk olarak ister ilgiliyerlere form doldurarak başvuru yapabilirsiniz. İsterseniz de çağrı merkezinumaralarını arayarak hizmet alabilirsiniz. Google reklamları maliyeti ise getirisine oranla çok düşükdüzeydedir. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!