ykleniyor

Google ADS Şüpheli Ödeme Hatası

Google ADS Şüpheli Ödeme Hatası hakkında merak ettiklerinizi sizler için bir araya derledik.

Genellikle şüpheli ödeme hatası sorunu sebebi ile Google ADS hesabınız askıya alınmış olabilir. Hesabınız şüpheli ödeme hatası yüzünden askıya alındığı zaman reklamlarınız kesinlikle yayınlanmaz.

Bu da işletme hesabınızı oldukça zor duruma düşürebilir.


Google ADS Şüpheli Ödeme Hatası Neden Kaynaklanır?


Pek çok farklı sebepten dolayı Google ADS şüpheli ödeme sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Şüpheli ödeme hatası sorununun bazı nedenleri ise şu şekildedir;


-Eğer Google ADS üzerinden botları atlatma çalışları bilinçsiz bir şekilde yapılmaya çalışılıyor ise bu sizi şüpheli ödeme hatası ile karşılaştırır.


-Google üzerinden reklamlar yayınlanmadan önce alınmış olan otomatik kontroller sırasında kurtulma çabalarının başarısız bir şekilde sonuçlanması da bu soruna neden olabilmektedir.


-Eğer yetkisiz bir reklam girişimi var ise ve bu girişim Google politikası ve kurallarına uygunsuz bir şekilde yapılmaya çalışıyorsa şüpheli ödeme hatası meydana gelebilmektedir.


-Google reklam politikaları detaylı bir sistem tarafından otomatik olarak kontrol edilmektedir. Bu politikalara göre uygunsuz ve aykırı bir reklam yürütme faaliyeti ile karşı karşıya kalındığında otomatik olarak hesabınız şüpheli ödeme hatası ile beklemeye alınacaktır.


-Haksız avantaj sağlayacak reklamların yürütülmeye çalışılması ve hem Google hem de ülkelerin yasalarına aykırı bir şekilde hazırlanan reklamların gösterilmeye çalışılması da hesabınızı askıya alacak olan şüpheli ödeme hatası sorununu oluşturur.


Google ADS şüpheli ödeme hatası oluşturarak hesaplama kısıtlama yapabilmektedir. Şüpheli ödeme kısıtlamasını yapmasının pek çok farklı nedeni olabilmektedir. Ancak Google politikası neticesinde şüpheli ödeme hatası ile hesapların kısıtlaması için belli başlı nedenler arasında ise;


-Oluşturduğunuz reklamlar yayınlanacak olan ülkenin yasalarına saygısızlık yapıyor ise bu kurala istinaden kısıtlama gelebilmektedir.


-Google üzerinden reklam oluşturduğunuz için Google politikalarını ve Google markasını zedeleyecek veya zor duruma sokacak herhangi bir durumu engellemek için de yine şüpheli ödeme hatası verebilmektedir.


-Google aynı zamanda kendi kullanıcılarını da korumak adına şüpheli ödeme hatası sistemini geliştirmiştir.

Bu sayede dünyanın her yerindeki kullanıcılarını koruyarak daha adil ve eşit bir reklam politikası geliştirme bilinci ile çalışmaktadır.


Yukarıda bahsettiğimiz üç ana kural Google yönetimi tarafından hemen her konuda hesapların kapatılması veya askıya alınmasına neden olabilen ana prensiplerdir.

Özellikle ülkelerin birbirine duymak zorunda olduğu saygılar ve kendi marka ismini korumak Google politikasının temel prensipleri arasında yer almaktadır.


Google ADS Şüpheli Ödeme Hatasını Nasıl Giderilir?


Eğer Google ADS hesabınız üzerinden reklam yayınlandıktan sonra hesabınızın askıya alındığını öğrenirseniz muhtemelen hesabınız şüpheli ödeme hatası sorunu yaşamaktadır.

Bu sebepten dolayı askıya alınan hesabınız için bir mail de almış olmanız gerekmektedir.

İşletme hesaplarını oldukça mağdur eden sorunlardan biri olan şüpheli ödeme hatası ile askıya alınan hesap sorunu kolaylıkla çözüme kavuşturulmaktadır.


Google ADS Şüpheli Ödeme Hatası Sorunu


Öncelikli olarak şüpheli ödeme hatasından dolayı hesabınız askıya alındı ise artık Google ADS hesabınız üzerinden bir reklam yayınlayamazsınız.

Bunun yanı sıra sadece Google ADS hesabınız üzerinden raporlara erişim sağlayabilir ancak hesabınızın içerisindeki paraya kesinlikle dokunmaz ve hiçbir işlem yapamazsınız.


Aynı zamanda yaşamış olduğunuz hesap kısıtlamasına bağlı olan diğer hesaplarınız için de yine kısıtlamalar ile karşılaşacaksınızdır. Diğer ek ve bağlı hesaplarınız da yine kısıtlama gelen hesabınız ile eş değerde kısıtlamalar yaşayacaktır.


Google ADS şüpheli ödeme hatası ve hesap kısıtlamaları ile ilgili tüm sorunlarınız ve çözümleriniz için dilediğiniz an bizler ile iletişime geçerek profesyonel ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!