ykleniyor

Google Ads Reklam Yönetiminde Sıkça Yapılan Hatalar

Google Ads reklam yönetimi, markalarınızın veya internet sitenizin Google aramalarında ilk sıralarda yer alabilmesi açısından oldukça önemlidir. Doğru bir Google Ads reklam yönetimiyle arama motorunda ilk sıralarda yer alabilirsiniz.


Google Ads reklam yönetiminde sıkça yapılar hatalar sebebiyle markanız veya internet siteniz, arama motorunda ilk sıralarda yer almayabilir.


Google Ads reklam yönetiminde yapılan sıkça hatalar nelerdir, reklam yönetiminde hangi konulara dikkat edilmelidir gibi birçok sorunun yanıtı oldukça merak edilmektedir.


Bu yazımızda sizler için Google Ads reklam yönetiminde sıkça yapılan hatalar nelerdir ve neler yapılmalıdır konusu hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

Google Ads Reklam Yönetiminde Yapılan Hatalar;

Markaların veya internet sitelerin Google arama motorunda ilk sıralarda yer alabilmesi için Google Ads reklam yönetimi oldukça önemlidir.

Doğru bir Ads yönetimi sayesinde Google arama motorunda ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Fakat birçok kişi Ads reklam yönetiminde sıkça hatalar yapabilmektedir.

Google Ads reklam yönetiminde hangi hatalar sıkça yapılıyor, nasıl hatalar düzeltilebilir gibi soruların yanıtları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.


Google Ads reklam yönetiminde sıkça yapılan hatalar şu şekildedir;


·         Ziyaretçiler, ana sayfaya doğrudan yönlendirmek yerine aranan konuyla ilgili sayfaya yönlendirilmelidir.


·         Genel olarak sürekli pozitif anahtar kelimelerin yanı sıra negatif anahtar kelimeler de tercih edilmelidir.


·         Ads reklam yönetimi için anahtar kelime planlayıcısı kullanılmalıdır.


·         Ads reklam yönetiminde reklam uzantısı oldukça önemlidir. Bu sebeple mutlaka reklam uzantısı oluşturulmalıdır.


·         Reklam yönetiminde sıkça yapılan en önemli hatalar arasında reklamların, mobil uygulamalar için uyumsuz olmasıdır. Reklamları daha görünür kılmak için mobil cihazlarla uyumlu yapmak gerekir.


·         Alternatif reklam metinleri hazırlamaya özen gösterilmelidir.


Ziyaretçileri Ana Sayfaya Yönlendirmek


Google ADS reklam yönetimi konusunda sıkça yapılan en önemli hatalardan birisidir.

Ziyaretçileri, doğrudan ana sayfaya yönlendirmek yerine aradıkları konuyla ilgili sayfaya yönlendirmek gerekir. Ziyaretçileri ana sayfaya yönlendirmek aynı zamanda aradıkları bilgiye ulaşamamalarına da sebep olur.

Bu sebeple doğru bir Google ADS reklam yönetimi için ziyaretçileri ana sayfaya yönlendirmemeye özen göstermelisiniz.


Negatif Anahtar Kelime Kullanmak


Reklam için negatif anahtar kelime kullanmamak da Google ADS reklam yönetiminde sıkça yapılan hatalardan biridir.

Negatif anahtar kelime kullanmamak gereksiz maliyet anlamına da gelmektedir. Bunun yanı sıra anahtar kelimelerden gelen ziyaretçiler, kısa süre içerisinde internet sitenizden de çıkabilir. Negatif anahtar kelime kullanmak sizleri ilgisiz ziyaretçilerin oluşturacağı trafikten kurtarabilir.

Böylelikle internet sitenizin kalite puanı artabilir. Size fayda sağlamayacak kullanıcılar, negatif anahtar kelimeler sayesinde internet sitenizi ziyaret etmeyecek ve size fayda sağlayacaktır.


Anahtar Kelime Planlayıcısı Kullanmamak


Google ADS reklam yönetiminde başarılı olabilmek için anahtar kelime planlayıcısı kullanmak oldukça önemlidir.

Potansiyel anahtar kelimeleri bulabilmek için anahtar kelime planlayıcı kullanabilirsiniz. Anahtar kelime planlayıcısını kullanmadığınız takdir de potansiyel anahtar kelime seçiminde hata yapabilirsiniz.


Anahtar kelime planlayıcısı kullanmak aynı zamanda sizleri, arama motoru aramalarında da ilk sırada yer almanızı sağlayacaktır.

İnternet sitenizle ilgili potansiyel doğru kelimeleri tercih ederek ziyaretçilerinizi internet sitenize çekebilirsiniz.

Google ADS reklam yönetimi sıkça yapılan hataları tespit edebilmek için de anahtar kelime planlayıcısı kullanmamak en önemli sorunlardan bir tanesidir.


Google ADS reklam yönetimini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız, ADS reklam yönetimi konusunda yaptığınız hataları belirleyerek bunların iyileştirilmesine yardımcı olacaktır.

Google ADS reklam yönetimi sıkça yapılan hataların düzenlenebilmesi için ADS reklam yönetimi konusunda uzman olan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!