ykleniyor

Google ADS Reklam Yayınlanmıyor


Google ADS Reklam Yayınlanmıyor ve reklamlar görünmüyor gibi tüm sorunlarınız için sizler için hazırladığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Google ADS reklamlarının yayınlanmaması pek çok farklı kategori altında değerlendirilebilir.


Eğer hesap bütçenizi uygun şartlar altında hazırlamış olmanıza rağmen reklamlarınızın yayınlanmaması gibi bir sorun ile karşı karşıya iseniz reklamların başlangıç tarihini kontrol etmelisiniz.

Ödemenizi yapmış olmanıza rağmen kampanyanız için tanımlı olan reklamlar bazı durumlarda başlangıç tarihinden önce ödeme alındığı için yayınlanmayabilir.

Bu gibi bir sorun ile karşı karşıya iseniz ayarlar kısmından reklamlarınızın başlangıç tarihini kontrol edebilir ve talimatlarınızı ve faturalarınızı reklam başlangıç tarihine göre düzenleyebilirsiniz.


Google ADS Reklamların Yayınlanmamasının Nedenleri

Farklı arama motorları veya Google üzerinden kampanya dahilinde oluşturduğunuz reklamlarınızı bazı durumlarda göremeyebilirsiniz.

Öncelikli olarak hangi sorundan kaynaklı olursa olsun reklamlarınızın yayınlanmaması sorunları Google ADS üzerinden kısa süre içerisinde çözüme ulaştırılacak basit sorunlar içerisinde yer almaktadır.

Google üzerinden reklamlarınızın görülmemesinin ve yayınlanmamasının birbirinden farklı nedenleri olabilmektedir.

Bu nedenleri öğrenmek için ise; Reklam Ön İzleme Aracını Kontrol Edin

Reklamlarınızın yayınlanmaması veya görülmemesi gibi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda öncelikli olarak tek yapmanız gereken reklam ön izleme aracını kontrol etmek olmalıdır.

Buradan yayınlanmayan veya incelemede bekleyen reklamlarınızın neden beklemede kaldığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Reklam ön izleme aracı genellikle anahtar kelimelerden dolayı reklamların beklemeye alındığı alan olarak tanımlanmaktadır.

Bunun için de reklam ön izleme aracı içerisinde bekleyen reklamlarınızı kontrol ederek kısa süre içinde yayınlanmasını bekleyebilirsiniz.


Faturalandırmalarınızı Güncelleyin

Genellikle Google ADS reklamlarının yayınlanmamasının en önemli nedenleri içerisinde faturalandırmaların güncel olmaması sorunu yer almaktadır.

Bunun için reklam ön izleme aracı kontrolünden sonra faturalandırma bilgilerinizi kesinlikle kontrol etmeli ve güncellemelisiniz.

Bu bölümde karşılaşabileceğiniz en sık rastlanan sorunlardan biri de fatura bilgilerinizin süresinin dolmuş olmasıdır.

Bu süreyi yeniden aktif hale getirerek uzatabilirsiniz.


Eğer isterseniz sürekli güncelleme yapmak istemiyor ve reklamlarınızın yayınlanması için beklemede kalmasını istemiyorsanız ikinci bir faturalandırma yöntemini de belirleyerek sürekli faturalandırma bölümünü aktif hale getirebilirsiniz.


Hesap Aktifliğinizi Detaylı Kontrol Edin


Farkında olmadan bazı izinleri kapatmış veya duraklatmış olabilirsiniz. Bunun için de sürekli aktifliğinizi güncellemek bazen reklamların yayınlanması için yeterli bir çözüm olmayabilir.

Bunun için de hesabınızın herhangi bir nedenden dolayı beklemede kaldığını veya duraklamış olduğunu durum bölümünden kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Google reklamlarının ve reklam izinlerinin hepsinin aktif ve izin verilmiş olduğunu kontrol ederek reklamlarınızın daha kısa süre içerisinde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


Google ADS Onayına Dikkat Edin


Eğer hazırlamış olduğunuz reklamlar Google ADS çalışma politikası içerisindeki herhangi bir etkene uyum sağlamıyorsa kesinlikle beklemeye alınacak ve reklamlarınız yayınlanmayacaktır.

Bunun için de Google üzerinden reklamlarınızın onaylanıp onaylanmadığını düzenli olarak kontrol ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

Reklamları kontrol etmek için ise Reklamlar bölümüne giriş yaparak Durum kısmından reklamlarınızın onay durumunu kontrol edebilirsiniz.

Durum bölümünden hangi reklamınızın onaylı ve hangi reklamınızın onaylanmadı yazısına sahip olduğunu öğrenerek yayınlanmayan reklamlarınıza daha kısa sürede çözüm üretebilirsiniz.


IP Adresi Engeline Dikkat Edilmelidir


Genellikle işletmelerin en sık yaşadığı sorunlardan biri olan IP adresi engellenmesi sorunu reklamların da yayınlanması için en büyük etkenlerden biridir.

Geçersiz gösterimlerden dolayı IP adresinizde bir engellenme yaşanmış olabilir.

Bu durumu kontrol etmek için IP adresinizi bilerek IP adresi hariç tutmalar bölümünden gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.


Google ADS reklam yayınlanmaması ve onaylanmaması gibi tüm dijital sorunlarınız ve sunmuş olduğumuz Google hizmetlerimiz için bizler ile dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!