ykleniyor

Google Ads Politika İhlalleri


Google ADS politika ihlalleri nedir, politika ihlalleri nasıl önlenir gibi birçok sorunun yanıtını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Google ADS, tüm dünyada kullanılan ve en çok tercih edilen reklam sunucularından bir tanesidir. İnternet sitenizin veya markanızın Google arama motorunda ilk sıralarda yer almasını sağlamak istiyorsanız Google ADS reklamları tercih edebilirsiniz.

Markanızın etkileşimini kaliteli ve doğru bir şekilde arttırabilmek için Google ADS politikalarını ihlal etmemeye özen göstermeniz gerekir. Google ADS politika ihlalleri nedir, nasıl önlenir gibi sorunların yanıtları oldukça merak edilmektedir. Bu yazımızda sizler için Google ADS politika ihlalleri hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

Google ADS Politika İhlalleri Nedenleri

Google ADS politika ihlalleri nedenleri arasında reklam öğelerinde kötü amaçlı yazılım içermesi yer alabilir. Eğer düzenlemiş olduğu reklam içerisinde herhangi bir kötü amaçlı yazılım bulunursa politika ihlaline sebep olabilir ve istediğiniz etkileşimi alamayabilirsiniz. Bu sebeple politika ihlaline sebep olmamak için Google ADS reklam anahtar kelime planlayıcısı kullanmak sizler için ideal olacaktır.

Reklam Bilgilerinin Yanlış Sunulması da politika ihlaline neden olabilir. Düzenlemiş olduğunuz Google ADS reklamı, amacına hizmet etmesi gerekir. Fakat bazı reklam uzantıları siyasi reklamlara veya yazılım indirme reklamları gibi bazı bilgiler isteyebilir. Bu sebeple Google ADS politika ihlaline neden olmamak için reklam bilgilerinin doğru bir şekilde sunulması gerekir.

Google ADS politika ihlallerine; kendi kendine tıklayan reklam öğesi, dinamik DNS, indirme sistemi, hileli faaliyetler, açılış sayfasında kötü amaçlı reklam yazılım gibi birçok farklı neden de yer almaktadır. Google ADS politika ihlallerinden korunabilmek için bazı önemli adımlara özen göstermeniz gerekir.

Google ADS Politika İhlalleri Nasıl Önlenir?

Google ADS politika ihlallerini önleyebilmek bazı önemli noktalara dikkat etmelisiniz. Öncelikle politika ihlallerinden korunabilmek için reklam yerleşkelerinizi kontrol etmeniz gerekir. Ziyaretçilerin yanlışlıkla tıklama yapmasını engelleyebilmek için reklamların yerleşkelerinin doğru olması oldukça önemlidir. Bu sebeple reklamlar, reklam envanterinde göze çarpan bir yere konumlandırılmalıdır. Böylelikle Google ADS politika ihlallerinden de korunabilirsiniz.

Oluşturulan reklam öğelerini düzenli bir şekilde izlemeye özen göstermelisiniz. Her ne kadar reklamlar sizin tarafından hazırlanmıyor olsa da düzenli bir şekilde reklam öğelerini izlemeye çalışmalısınız. Böylelikle yolunda gitmeyen şeyleri daha iyi yakından fark edebilir ve anında müdahale edebilirsiniz. Eğer bir reklam yayıncıysanız yasa dışı reklamları kontrol etmek politika ihlalinden korunmanızı sağlayacaktır.

Google ADS politika ihlalleri önleyebilmek için internet sitesindeki ziyaretçi trafiğini de kontrol etmeniz önerilmektedir. İnternet siteniz için tıklamaları arttırmak amacıyla düzenlenmiş yapay trafik oluşturulmadığına emin olmanız politika ihlali açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple düzenli olarak ziyaretçi trafiğini kontrol ettiğinize emin olmanız gerekir.

Google ADS politika ihlalleri önleyebilmek için aynı zamanda şunlara da dikkat etmeniz gerekir; web politikası merkezini kullanın, reklam öğelerini sık sık kontrol edin, gerçek ortalıklar kurmaya teşvik edin, reklam yenilemesini inceleme gibi birçok farklı önleme yöntemi bulunmaktadır.

Politika ihlalleri veya farklı Google ADS konuları hakkında detaylı bilgi alabilmek ya da yardım alabilmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlere en güvenilir ve uzman Google ADS reklam işlemlerini sağlayacaktır. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız, markanızın veya internet sitenizin istediği etkileşimi alabilmesine destek olabilmek amacıyla güvenilir ve kaliteli Google ADS işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!