ykleniyor

Google ADS Kalite Puanı Nedir?


Google ADS üzerinden oluşturulan sistem ile belirlenen kalite puanı 1’den 10’a kadar puanlama sistemi ile oluşturulmuştur. Oluşturulan bu puanlama sistemi ile anahtar kelimelerinizi kullanarak arama yapan tüm kullanıcıların sayfanız ve oluşturduğunuz reklamlarınız üzerindeki kullanıcı deneyimlerini baz almaktadır.

Google ADS Kalite Puanı Nedir?

Sayfanızın potansiyelini yükseltmek için kalite puanı rehberinizi takip etmek oldukça önemlidir. Google ADS üzerinden kolaylıkla takip edebileceğiniz kalite puanı zorunlu olarak uymanız gereken katı bir kural olarak algılanmamalıdır. Sizlere faydalı olan hedeflediğiniz müşteri kitlenizin deneyimlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz bir rehber olarak kalite puanını değerlendirebilirsiniz.

Kalite Puanını Etkileyen Etmenler

Google ADS üzerinden kalite puanınızı yükseltmek için bazı etkenlere dikkat etmelisiniz. Bu etmenleri farklı gruplar halinde değerlendirmek mümkündür.

Tıklanma Oranı

Google üzerinden arama yapan müşteriler genellikle anahtar kelimeleri kullanarak arama yapmaktadır. Kalite puanınızı kontrol ederken öncelikli olarak sitenize giriş yapan kullanıcıların kullandıkları anahtar kelimeleri değerlendirmelisiniz. Kullanıcıların yazmış olduğu anahtar kelimelere göre sizlerin sitenizin ve reklamlarınızın çıkma olasılığını hesaplayarak buna göre bir strateji oluşturabilir ve kalite puanınızı artırabilirsiniz.

Anlamlı Reklamlar

Kullanıcıların kullanmış oldukları anahtar kelimeler ile sizlerin oluşturduğu reklamlar arasında alaka ve bağlantı oldukça önemlidir. Reklamlarınızın sadece kullanılan anahtar kelimeler ile alakalı ve ilgili olup olmadığı da kalite puanınızı etkileyen en önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Açılış Sayfanızın Kalitesi

Hazırlamış olduğunuz reklamlar ile açılış sayfanızın birebir uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanılan anahtar kelimeler ile birlikte reklam üzerinden sayfanıza yönlendirilen kullanıcılar için ilk karşılaştıkları sayfanın reklam ile uyumlu olması kalite puanınızın yükselmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Google ADS Kaliteli Puanı Nasıl Artırılır?

Google ADS kalite puanını artırmak için yukarıda bahsettiğimiz etmenler dahilinde hem açılış sayfanızı hem de reklamlarınızı yönetmelisiniz. Bunun yanı sıra Google anahtar kelimelerinize büyük bir önem vermektedir. Bunun için de kalite puanınızın yükselmesi ile doğru anahtar kelimelerinin kullanılması bağlantılıdır.

Tıklanma Oranınızı Ortalamanın Üzerine Çekin

Google ADS üzerinden hesabınız ile ilgili tüm raporlara ve detaylara kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Bu raporların içerisinde yer alan tıklanma raporlarını inceleyerek oranınızı her zaman ortalamanın üstünde tutmaya dikkat etmelisiniz. Bu noktada geçersiz kabul edilen tıklamaların azaltılması büyük önem taşımaktadır. Tıklama oranınızı yükseltmek için anahtar kelimelerinizi doğru seçmeli ve buna uygun olarak Google üzerinden en çok tıklanan sitelerden biri olmaya çalışmalısınız.

Anahtar Kelimeleri Gruplandırarak Çalışın

Reklamlarınızın daha fazla ön plana çıkması için siteniz için kullandığınız anahtar gelimleri Google ADS sistemi üzerinden gruplandırarak kullanabilirsiniz. Bu gruplanmalar sayesinde daha fazla kullanıcı reklamlarınızı görebilir ve sitenize gün içerisinde daha fazla tıklama olacağı için de kalite puanınızı artırabilirsiniz.

Anahtar Kelimler İle Uyumlu Reklamlar Oluşturun

Oluşturmuş olduğunuz reklamlar ile kullandığınız anahtar kelimelerin birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca reklamların da yine kullanılan anahtar kelimeler ile alakalı olmasına özen göstermelisiniz. Müşteri deneyimleri kalite puanını artırmak için en önemli etkenlerden biridir. Sayfanızda gezinti yapan kullanıcıların uzun süre kalması ve deneyimleri de yine kalite puanınızı kısa sürede artırmanız için en kolay ve etkili yöntemlerden biridir.

İlgi Çeken Reklam Metinleri Hazırlayın

Her zaman ana sayfada veya diğer sitelerde kullanıcılar daima ilgi çekici reklam metinlerini değerlendirir. Bunun için de reklamlarınızı hem siteniz ve içeriğiniz ile ilgili uyumlu anahtar kelimeler ile ve dikkat çekici tasarımlar ile oluşturmanız gerekmektedir.

Google ADS kalite puanı artırma ve diğer tüm Google hizmetleri için dilediğiniz an bizler ile iletişime geçerek ihtiyacınız olan tüm sorulara profesyonel yanıt bulabilirsiniz. 


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!