ykleniyor

Google ADS Hesabınız Askıya Alındı

Google ADS Hesabınız Askıya Alındı sorusunun cevapları son zamanlarda sıklıkla merak edilmektedir. Bazı durumlarda Google, ADS hesaplarını farklı sebeplerden dolayı askıya almaktadır. ADS hesabı neden askıya alınır, askıya alınan hesabın çözümü nasıldır gibi birçok farklı sorunun yanıtlarını bu yazımızda sizler için inceledik. Yazımızı inceleyerek Google ADS hesabınızın askıya alınması durumuyla ilgili birçok farklı cevaba ulaşabilirsiniz.

Yanlış veya riskli bir hareket yapan Google ADS hesap sahiplerinin hesapları askıya alınabilmektedir. Google markasını ve işletmesini koruyabilmek için bazı farklı sebeplerden dolayı ADS hesaplarını askıya alabilmektedir. Google neden ADS hesaplarını askıya alır, askıya almanın çözümleri nelerdir gibi birçok farklı soruda oldukça merak edilir. Google ADS hesaplarının askıya alınma nedenleri farklılık gösterdiği için çözümleri de farklılık gösterebilmektedir.


Google ADS Hesabı Neden Askıya Alınır?

Google ADS hesabınızın askıya alınmasının birbirinden farklı sebebi olabilir. Reklamlarda kullandığınız kelimelerden terimlere kadar birçok farklı sebepten dolayı Google, hesabınızı askıya alabilir. Google ADS hesabınızın askıya alınmasının en önemli nedenleri arasında SSL sertifikasının eksikliği yer alır. İnternet sitenizde kullandığınız ADS reklamlarında SSL sertifikası bulunmazsa Google, hesabınızı geçici veya kesin olarak askıya alabilir. Bu sebeple SSL sertifikasın sahip olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir.

Google ADS hesabı neden askıya alınır sorusunun farklar cevapları olabilir. Bazı cevaplar şu şekildedir:

·         Gizlilik politikasından dolayı onaylanmaya hesaplar,

·         Reklam ödemelerinin şüpheli olması,

·         Yetkisiz etkinliklerden dolayı,

Hesabın askıya alınmasının nedenleri görüldüğü gibi oldukça farklılık gösterebilir. Bu sebeple askıya alınan hesabın çözümleri de farklılık gösterebilmektedir. ADS hesaplarının askıya alınmasında yasaklı kelime veya terimleri kullanmak en çok rastlanan nedenlerden biridir. Bunun yanı sıra Google gizlilik politikasına oldukça önem verdiği için onaylanmamış hesapların ADS hesaplarını da askıya almaktadır. Markaların veya işletmelerin isimlerinin kopyalanması da hesabın askıya alınmasının nedenleri arasında yer alır.

Google ADS Hesabı Askıya Alma Çözümleri

ADS hesapları farklı sebeplerden dolayı askıya alınmaktadır. Özellikle Google gizlilik politikasından dolayı onaylanmayan hesaplar başta olmak üzere yasaklı kelimelerin kullanımına kadar farklı sebeplerle hesapları askıya alabilmektedir. Google ADS hesabı askıya alma çözümleri de farklılık göstermektedir.

Google ADS hesabınız askıya alındı uyarısıyla karşılaştıysanız yapmanız gerekenler arasında ilk sırada yeniden etkinleştirme talebinde bulunmak gelir. Hesabınızın askıya alınmasına neden olan bütün etkenlerden kurtulduktan sonra hesabınızın yeniden etkinleştirilmesini sağlamak için talep formu gönderebilirsiniz. Fakat Google, hesabınızı yalnız ikna edici sebepler durumunda etkinleştirmektedir.

Askıya alma çözümleri arasında bir diğer önemli nokta da hesap iptali ve geri ödeme talep etmektir. Eğer Google ADS hesabınız askıya alındıysa ve içeride kullanılmamış bakiyeniz kaldıysa Google’dan geri ödeme talebi veya hesap iptali isteyebilirsiniz. Fakat eğer hesabınızda ödenmemiş bir işleminiz varsa bu durumda hesap iptali veya geri ödeme talebinde bulunamazsınız.


Google ADS Hesabı Askıya Alınması Durumunda Yapılması Gerekenler

Google, gizlilik politikası gereği birçok ADS hesabını askıya alabilmektedir. Google ADS hesabı askıya alınan kişilerin, bu durumda yapması gereken bazı önemli noktalar vardır. Öncelikle yapmanız gereken ilk önemli adım, geri bildirim formu doldurmaktır. Form doldurarak ADS hesabınızın askıya alınma işleminin durdurulmasını talep edebilirsiniz. Eğer gönderdiğiniz form sonucunda gelen cevapta ADS hesabınızın açılmayacağı bildirildiyse ne yazık ki bu durumda yapacak herhangi bir şey yoktur. Google ADS hesabınızın askıya alınması durumunda denediğiniz tüm çözümler sonucunda hesabınız açılmadıysa ne yazık ki yapabilecek herhangi net bir çözüm yoktur. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!