ykleniyor

Google ADS Geçersiz Tıklamalar

Google ADS Geçersiz Tıklamalar nedir? Google ADS üzerinden tanımlanan geçersiz tıklamalar istemeden yapılan ve kötü amaçlı olarak oluşturulan yazılımlardan dolayı meydana gelen tıklamalar olarak tanımlanmaktadır. Google üzerinden her reklam için yapılan tıklamalar Google sistemi üzerinden incelenmektedir. Bunun için de Google ayrı bir sistem geliştirmiştir. Hem geçersiz tıklamaları hem de geçersiz gösterimleri belirleyerek bunları hesaplarınızın üzerinden de kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Hesabınız üzerindeki tıklamalardan dolayı ücret ödememek için ve bunu engellemek için otomatik olarak Google ADS sistemi üzerinden filtreleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu sayede geçersiz tıklamalar tapular halinde ayrılarak ekstra ücret ödemenizin önüne geçebilirsiniz. Google ADS sistemi üzerinden yine de gözden kaçan geçersiz tıklamaları tespit edebilme şansınız da bulunuyor. Sonradan gözden kaçan tıklamaların tespit edilmesi ile ise ekstra kredi kazanma şansına da sahip olabiliyorsunuz. Bu krediler ise geçersiz etkinlik kredisi olarak hesabınıza yüklenmektedir.

Google ADS Geçersiz Tıklamalar Nedir?

Google üzerinden her tıklama geçersiz sayılmamaktadır. Geçersiz olarak kabul edilen bazı tıklanma örnekleri ise şu şekildedir;

Robotlar veya otomatik tıklama araçları kullanarak yapılan seri tıklamalar geçersiz olarak kabul edilmektedir. Bunun içerisinde aldatıcı yazılımlar ile yapılan tıklamalar da yine geçersiz tıklama olarak değerlendirilmektedir.

Reklam oluşturan kişiler veya siteler için çift tıklama işlemindeki ikinci tıklama herhangi bir anlam ifade etmemektedir. Bunun için de her çift veya birden fazla yapılan tıklamada ilk tıklamadan sonrasının herhangi bir değeri yoktur. Bu tıklamalar da yine geçersiz tıklamalar içerisinde yer almaktadır. Sizlerin reklamlarını taşıyan web sitesi sahiplerinin size ekstra ücret çıkartacak olan manuel tıklamalar da Google ADS sistemi içerisinde geçersiz tıklama olarak görülmektedir.

Bazen normal bir tıklama geçersiz olarak kabul edilebilmektedir. Bunun tespit edilmesi dahilinde diğer tıklamalardan daha yüksek olacak şekilde geri dönüşümü sağlanabilmektedir.


Google ADS Geçersiz Tıklama Sorunları Nasıl Giderilir?

Google ADS geçersiz tıklamalar ile ilgili meydana gelen sorunları gidermek için öncelikli olarak tıklamaların raporlarının hazırlanması gerekmektedir. Raporlar neticesinde yanlış tespit edilen bir tıklama için anında önlem alınmakta ve gelişmiş sistem ile izleme ve saptama işlemleri yapılmaktadır. Eğer hesabınızdaki geçersiz tıklamalar ile ilgili herhangi bir endişeniz veya aklınıza takılan bir şey var ise hemen tıklama davranışı ve raporlama bölümünden detaylı tıklama raporlarına erişebilirsiniz.

Google ADS geçersiz tıklamalarda hesabınızın trafiğinde büyük dalgalanmalar ile karşı karşıya iseniz hemen raporlarınızı detaylı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bütçenizin sürekli eksildiğini fark ediyorsanız ve sisteminizde sürekli sahte form gönderileri görüyorsanız geçersiz tıklama ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Geçersiz tıklama gibi bir saldırı ile karşı karşıya iseniz ilk olarak Google ADS üzerinden panele giderek hemen kampanyanızı açın. Daha sonra bu bölümde yer alan sütunları değiştir kısmından sahte ve geçersiz olan tüm tıklamalara kısa süre içinde erişebilirsiniz. Bu tıklamaları işaretleyerek Google üzerinden rapor şeklinde gönderebilir ve ödemelerinizi geri alabilirsiniz. İade edilecek olan geri tıklanmalar türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.


Google ADS Geçersiz Tıklamaları Engelleme Nasıl Yapılır?

Sürekli olarak Google ADS üzerinden hesabınızda geçersiz tıklanma sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız öncelikli olarak bot sistemler ile reklamlara gelen geçersiz tıklamaların önüne geçebilirsiniz. Ancak yine de %100 olarak geçersiz tıklamaların önüne geçmek mümkün olmuyor. Gün içerisinde Google üzerinden milyarlarca farklı tıklama yapılmaktadır. Bu tıklamaların içerisinden sadece raporlanan tıklamalar kontrol edilerek geçersiz olan tıklamalar ayırt edilerek geri ödemesi yapılmaktadır. Google ADS üzerinden gün içerisinde sürekli olarak filtrelenmektedir. Google ADS geçersiz tıklanmaların tespiti ve engellenmesi hizmetimiz için dilediğiniz an firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!