ykleniyor

Google ADS Çalışmayan Hedef Hatası

Google ADS Çalışmayan Hedef Hatası sebebi ve çözümleri nelerdir? Sondönemlerde oldukça sık yaşanılan sorunlar içerisinde olan Google ADS hedef çalışma sorunları genellikle hedef URL çalışmıyoruyarısı ile kullanıcıların karşısına çıkabilmektedir.

Google ADS ÇalışmayanHedef Hatası Sorunu Nasıl Giderilmelidir?

Öncelikli olarak GoogleADS çalışmayan hedef hatası sorunu ile karşı karşıya iseniz final url ilegörünmekte olan url bağlantısının aynı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bunoktada görünen url bağlantısının kesinlikle çalışıyor olması gerekmektedir.Görünen url adresi ve anahtar kelime varyasyonu yazıldığında sitenize direktgidilmiyor ise reklam onaylanmadığı için hedef hatası verebilmektedir. Bunun içinde reklamınızın hem hedef hem de varış URL bağlantılarını düzelterekreklamınızı onaylatabilirsiniz. Yaptığınız bu işlemden sonda yine Google ADS çalışmayan hedef hatası ile karşı karşıya kalıyorsanızşu şekilde de çözüm üretebilirsiniz.

Oluşturmuş olduğunuz Google reklamını tüm popüler webtarayıcılarında ve masaüstü ve mobil cihazlarda da deneyerek çalışıpçalışmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer açmış olduğunuz diğer webtarayıcılarında ve cihazlarda Google ADShedef hatası ile karşılaşıyorsanız öncelikli olarak girmiş olduğunuz URL’yi kontrol etmelisiniz. Ardından açılış sayfanızı da kontrol ederek sitenindüzgün bir şekilde yüklenmesini beklemelisiniz. Sitenin hızlı yüklenmesi bunoktada oldukça önemlidir. Bu işlemleri yaptıktan sonra onay bekleyen reklamınızıyeniden düzenleyerek kaydedin. Reklamlar tekrar incelenerek uygun bir şekildeişleme alınacak ve sorun çözülecektir.

Yapmış olduğunuz tüm bu işlemlerden sonra tekrar Google ADShedef hatası almaya devam ediyorsanız hosting lokasyonunu değiştirmenizde yararolacaktır. Kullanmakta olduğunuz sitenin hem Amerika hem de İrlanda lokasyonuüzerinden de açılıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Google ADS reklamhedefleri reklamıtıklayan her bir tüketicinin daha iyi bir deneyim yaşaması için her zaman enkaliteli ve güncel reklamları yayınlamaktadır. Ancak bazı durumlarda hedefdeneyimi bazı reklamlara izin vermez. Eğer hazırladığınız içerikler ve reklamlar onay aşamasınıgereksiz bir şekilde zorlaştırıyorsa hedef hatası ile karşı karşıyakalabilirsiniz. Eğer reklamınız üzerinden doğrudan bir indirme yapmabağlantısı var ise veya herhangi bir dosyaya yönlendirme yapıyor ise hedefhatası verecektir. Bu kurala bilgilendirme amaçlı olarak yönlendiren PDFdosyaları da dahildir.

Google ADS üzerindenhedef hatası vereniçerikler içerisinde kötüye kullanım deneyimleri sunan diğer içerikler debulunmaktadır. Yetersiz orijinal içerikler de hedef hatası verebilmektedir.Sadece reklam göstermek amacı ile oluşturulmuş olan içerikler, sadece reklamatıklayan kullanıcıları farklı bir siteye yönlendiren içerikler de hedef hatasıverebilmektedir. Google ADS çalışmayanhedef hatası başkabir kaynaktan çoğaltılan hedef içerikler için de oluşabilmektedir. Sadece tekbir web adresi üzerinden bir alanı hedef reklam alanı olarak kullanmak da hedefhatası verir. Reklamları ve bağlantıları oluştururken hem anlaşılmaz hem deherhangi bir anlam ifade etmeden oluşturulan hedefler de hata verebilmektedir.Boş sayfalar Google ADS hedef hatası veren ve en sık karşılaşılansorunlardandır.

Google ADS tarayamadığı hedeflere izinvermemektedir. Düzgün çalışmayan ve hatalı olarak oluşturulan ve yapımaşamasındaki hedefler de yine izin verilmeyen hedefler arasında yeralabilmektedir. Her uygulamanın ve her web mağazasının kendisi içingeliştirmiş olduğu politikalar bulunmaktadır. Bu politikaları ihlal edenhedefler de Google ADS hedef hatası oluşturmaktadır. Standart söz dizilimiGoogle ADS’ nin sorunsuz bir şekilde hedef gösterebilmesi için oldukçaönemlidir. Kabul edilmeyen karakterleri kullanmak, görünen URL adresini bir IPadresi olarak da kullanmak hedef hatası oluşmasına neden olabilmektedir.Google ADS hedef hatası ve diğer pek çok sorununuz içinbizler ile iletişime geçerek tüm Google hizmetleri için destek talepedebilirsiniz.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!