ykleniyor

Google ADS Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır?

Google ADS Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır?


Google ADS üzerinden sitenizin içeriğini düzenlerken kullanabileceğiniz anahtar kelimelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Google ADS üzerinden içerikleriniz için en uygun anahtar kelimeleri bulmak için ücretsiz bir şekilde uygulamayı kullanabilirisiniz.

Arama ağı için en uygun ve sitenizi öne çıkartacak anahtar kelimelerin kullanılması oldukça önemlidir.


Google ADS ise anahtar kelime araştırma ve bulma için tercih edebileceğiniz en geniş ağ ve ücretsiz bir platformdur.

İşletmeniz veya sitenizin içeriği ile ilgili olan anahtar kelimeleri ararken aynı zamanda bu kelimelerin yapıldığı aramaların da ne kadarlık bir maliyet getireceğini de hesaplayabilirsiniz.


Anahtar kelime planlayıcı Google ADS temelinde bir arama ağı opsiyonu ile çalışarak geniş ağ içerisinden en uygun anahtar kelimelerin bulunmasını sağlar.

Başarılı bir site oluşturmak için öncelik vermeniz gereken konuların başında doğru anahtar kelime seçimleri geldiğini unutmayınız.


ADS Üzerinden Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Öncelikli olarak Google hesabınızın uzman modda kullanılması gerekmektedir.


Eğer hesabınız akıllı mod üzerinden çalışıyor ise kesinlikle anahtar kelime planlayıcısına bir erişim sağlayamazsınız.


İşletmeniz veya siteniz için kampanya oluşturmak adına ilk önce fatura bilgilerinizi girmeli ve bir kampanya oluşturmalısınız.


Bu işlemlerden sonra ise hesap kurulumunuz tamamlanacaktır.


Bu aşamada para ödemek istemiyorsanız oluşturduğunuz kampanyayı durdurma şansınız da bulunmaktadır.


Hesabınızı oluşturduktan sonra anahtar kelime planlayıcısını açabilirsiniz.


Bu işlemden sonra iki farklı işlem ile anahtar kelime planlayıcısını kullanmaya devam edebilirsiniz.


Bu bölümde yer alan yeni anahtar kelimeleri keşfedin kısmını tercih edebilir ve daha önce kullanılmamış olan yeni kelimelere ulaşabilirsiniz.


Tercih edeceğiniz bir diğer seçenek de arama hacmi ve tahminleri bölümüdür. Bu bölümü tercih ederek mevcut olarak daha önce kullanılan tüm anahtar kelimelere kolaylıkla erişebilirsiniz. 
Anahtar Kelime Planlayıcısı Nasıl Kullanılır?


Yukarıda bahsettiğimiz iki seçenekten birini tercih ettikten sonra keşfet kısmına tıklayarak yeni ve mevcut olan anahtar kelimelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Yeni anahtar kelime keşfetme bölümüne giriş yaptıktan sonra işletmeniz, site içeriğiniz ve ürün ile sunmuş olduğunuz hizmetleriniz ile ilgili olan kelimeleri bu bölüme yazmalısınız.


Bu bölümde eğer fazla kelime girmeniz gerekiyor ise aralarında virgül ya da boşluk kullanarak ilgili tüm kelimeleri bu alana yazabilirsiniz.


Alan adınızı da girdikten sonra sonuçları göster kısmına tıklayarak ilgili olan alan ve kelimeler ile hizmetlerle alakalı olan tüm yeni anahtar kelimeler önünüze gelecektir.


Sonuçları göster seçeceğine tıkladığınızda sadece liste önünüze gelecektir. Buradan planınıza anahtar kelimeleri eklemek için filtreleri ve kategorileri tercih edebilirsiniz.


Planınıza dâhil ettiğiniz anahtar kelimelere dilediğiniz zaman ulaşabilme şansınız da bulunuyor.


Oluşturmuş olduğunuz planınızı daha da özelleştirmek için ilgilendiğiniz anahtar kelimeleri gruplandırarak kendi alanınızı oluşturabilirsiniz.


Buna göre de değişken hedeflerinizi bu alan üzerinden daha sağlıklı bir şekilde yönetme şansınız da bulunuyor.


Her zaman Google ADS anahtar kelime planlayıcısı üzerinde yeni anahtar kelime keşfetme seçeneği kullanımı önerilmektedir.


Bu seçenek sayesinde kendi reklam gruplarınızı oluşturma şansınız olabildiği gibi hedeflerinizi de bu belirlediğiniz konumlara göre de daraltabilirsiniz.


İşletme hesabınızı Google üzerinden daha üst sıralara taşımak için planınıza uygun olarak kampanya oluşturmanı oldukça önemlidir. Bunun için de anahtar planlayıcı üzerinden size uygun yeni anahtar kelimeleri keşfedebilirsiniz.


İşletmenizi daha yukarı taşımak için Google ADS anahtar kelime planlayıcı ve çok daha fazlası için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Google hizmetlerimizden yararlanarak işletmenizi her zaman daha üst şıralara taşımak için dilediğiniz an firmamızı arayabilirsiniz.

 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!