ykleniyor

Google ADS Akıllı Kampanya


 Google ADS Akıllı Kampanya sayesinde marka ve işletmelerinizin daha fazla kazanç elde etmesine destek olabilirsiniz. Google ADS uygulamaları en çok tercih edilen internet reklamcılıkları arasında yer alır. Tüm dünyada güvenle kullanılan arama motoru Google, ADS akıllı kampanyalarıyla birlikte birçok işletme kullanıcısına önemli oranda desteklerini sağlamaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internetten kazanç elde etmek oldukça popüler hale geldi. Son yıllarda marka veya işletme sahipleri, daha fazla etkileşim kazanabilmek ve kazanç elde edebilmek için reklam uygulamalarından yararlanmaktadır. Etkileşim kazanmanın iki önemli yolu vardır. Bunlardan ilki organik yöntem olan arama motoru yöntemidir. Diğeri ise Google ADS reklamlarıdır. Arama motoruyla yapılan aramalar sonucunda etkileşim kazanmak biraz sıkıntı olabilir. Bu sebeple Google ADS akıllı kampanyalarını tercih edebilirsiniz.

Google ADS Akıllı Kampanya Şartları

Google tarafından sunulan ADS akıllı kampanya uygulamasını kullanabilmek için bazı özel şartlar olduğunu bilmek önemlidir. Google ADS akıllı kampanyası açabilmek için gerekli şartlar şu şekildedir:

·         Google ADS dönüşüm kodunu internet sitenize yüklemeniz, akıllı kampanya açabilmek için gerekli olarak en önemli şartlardan bir tanesidir.

·         Akıllı kampanya açabilmek için işleme özgü değerlerle dönüşüm izleme özelliğini de kullanıyor olmanız gerekir.

·         Google ADS akıllı kampanyası açabilmek için son 45 gün içerisinde en az 25 satış dönüşümü yapabilmiş olmanız gerekir.

·         Markanızın internet sitesine Global Site Tag başlığını eklemeni gerekir. Daha iyi bir hedef oluşturabilmek için ROAS performansına sahip olmakta önerilmektedir.

·         Pazarlama listelerinizde en az 100 kişinin olması Google ADS akıllı kampanya açabilmek için oldukça önemlidir.

Yukarıda yer alan maddelerin hepsini tamamlıyorsanız Google ADS akıllı kampanyasına giriş yapabilirsiniz.

Google ADS Akıllı Kampanya Hangi Reklam Ağlarında Gösteriliyor?

İnternet reklamcılığının en güvenilir ve kalitelisi olarak bilinen Google ADS reklamları birçok reklam ağında gösterilmektedir. Özellikle Google ADS akıllı kampanyaları da Gmail başta olmak üzere birçok Google uygulamasında gösterilmektedir. Satın aldığınız reklam yöntemleri birçok farklı ağlarda güvenli bir şekilde gösterilmektedir. Video, görüntü veya metin olarak Google ADS akıllı kampanyaları Google uygulamalarında ve internet sitelerinde gösterilmektedir.

Google ADS Akıllı Kampanya Dezavantajları

Google ADS akıllı kampanya uygulaması her ne kadar birçok kişi tarafından önerilse de dezavantajları da bulunmaktadır. Öncelikle ADS akıllı kampanyalarda ne kadar harcama yaptığınızı ve ne kadar gelir getirdiğini göremezseniz. Bunun yanı sıra Google ADS, akıllı kampanya girişi yaparken statik görüntü kullanmayı zorunlu kılmaktadır. Bu sebeple elinizde sürekli reklamınız için bir görüntü olması gerekir. Eğer elinizde herhangi bir uygun görsel bulunmuyorsa istediğiniz zamanda akıllı kampanya girişi yapamıyorsunuz.

Google ADS akıllı kampanyalarının otomatik optimizasyon özelliği de bulunmamaktadır. Bunun için siz kendi başınıza bazı adımları gerçekleştirerek optimizasyonunu yapmalısınız.

Google ADS Akıllı Kampanya Oluşturma

Google ADS akıllı kampanya oluşturma her ne kadar kolay bir işlem olsa da bazı önemli adımlara dikkat etmek gerekir. Bunun için öncelikli olarak Google hesabınıza mail adresiniz ve şifrenizle giriş yapmanız gerektiğidir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Google ADS akıllı kampanya oluşturma kriterlerini sağlayıp sağlamadığınızı kontrol etmeniz gerekir. Akıllı kampanya oluşturabilmek için bazı önemli kriterlere sahip olmanız gerekir. Bu kriterleri öğrenebilmek için yukarıdaki maddeleri okuyabilirsiniz.

Markanızın veya işletmelerinizi akıllı kampanyasını görsel olarak oluşturmanız gerekir. Bunun için reklamınıza uygun olacak doğru görsele sahip olmanız gerekir. Google ADS akıllı kampanyanızı yukarıdaki adımlar sayesinde kolaylıkla oluşturarak etkileşiminizi ve kazancınızı önemli oranda arttırmaya başlayabilirsiniz. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!