ykleniyor

24 Günde İki Veri Açığı

OnePlus

OnePlus Pete Lau tarafından 2013’te Çin’in Hong Kong şehrinde kurulan bir akıllı telefon üretici şirketidir. OnePlus akıllı telefon fiyatları Türkiyede 3 bin TL ile 9 bin TL arası değişkenlik sağlar. OnePlus cihaz fiyatları yurt-dışında 500 euro ya kadar çıkabiliyor.

Veri İhlali

30 Haziran 2020 tarihinde faturalandırma sistemlerinde bir güvenlik açığı tespit edildi ve müşterilerinin bilgileri açığa çıktı. Sızan bilgileri ad soyad, telefon numarası ve adres gibi önemli verileri kapsıyor. Bunun üzerine OnePlus harekete geçti ve 4 gün içinde sorunu çözdü.

Çok geçmeden OnePlus kullanıcılarını bilgilendirmek amacıyla mail yoluyla kullanıcı deneyimi raporunu gönderdi. Lakin  kullanıcılarının e-posta  adreslerini saklamayı unuttu ve bu sayede kullanıcılar birbirlerinin e-posta adreslerini görebildiler. Bu durum 1 ay içinde ikinci veri ihlaline sebep oldu.


Geçtiğimiz günlerde OnePlus yeni modeli Nord’u teknoloji severlere sunmuştu. Büyük ilgi gören cihaz fiyat-performans mantığına yöneldi. Ancak firmanın itibarı söz konusu olan yasalara aykırı veri ihlalleri yüzünden zedeleniyor. Kullanıcılar OnePlus’a dikkatsizliği ve ihmali yüzünden tepkili.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!